Zamknij

Legia Warszawa z problemami. Po odejściu zawodników kadra jest zbyt wąska

15.01.2021 14:17
Legia Warszawa z problemami. Po odejściu zawodników kadra jest zbyt wąska
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Legia Warszawa dwa tygodnie przed rozpoczęciem rundy wiosennej Ekstraklasy ma zbyt wąską kadrę. Z zespołu mistrza Polski odeszło w przerwie zimowej ośmiu zawodników, w tym m.in. reprezentant Polski Michał Karbownik. W miejsce sprzedanych piłkarzy do tej pory nie przyszedł nikt nowy.

  • Legia Warszawa na zgrupowanie przed kolejną rundą wyjechała jako lider Ekstraklasy
  • Kadra, którą miała pod koniec rundy jesiennej, była uważana za bardzo szeroką i konkurencyjną
  • Zespół pozbył się też niechcianych zawodników
  • Po odejściu 8 zawodników trener Czesław Michniewicz musi z konieczności zmieniać zawodnikom pozycje, by móc rozgrywać mecze treningowe

Legia Warszawa. Bramkarz w polu, skrzydłowi na obronie

Legia Warszawa po zakończeniu rundy jesiennej oddała do innych klubów Williama Remy’ego, Vamarę Sanogo i grającego niewiele Pawła Stolarskiego. Jednak po odejściu kolejnych graczy: Domagoja Antolicia, Macieja Rosołka, Luis Rochy i Michała Karbownika szybko okazało się, że trener Czesław Michniewicz ma zbyt wąską kadrę i konieczne będą transfery.
Jak poinformował portal legia.net, w sparingu wewnętrznym mistrza Polski w polu musiało zagrać dwóch bramkarzy. - Pół żartem, pół serio, można było usłyszeć, że do Dubaju (miejsca zgrupowania Legii) jak najszybciej powinni dołączyć Luis Rocha, Inaki Astiz i Jose Kante, bo nie ma komu grać – napisał dziennikarz portalu legia.net.

Legia nie sprowadziła jeszcze żadnego zawodnika, ale trudno się spodziewać, żeby zespół z Warszawy dokonał dużych wzmocnień. Mistrz Polski przez brak awansu do Ligi Mistrzów w tym roku i poprzednich latach ma ogromne problemy finansowe.

Ekstraklasa: Terminarz sezonu 2020/2021. Legia na początek z Rakowem

Kontuzje w Legii przed startem Ekstraklasy

Zespół mistrza Polski jest też osłabiony przez kontuzje. Jeden z najlepszych zawodników Legii w zeszłej rundzie – Josip Juranović – dalej leczy uraz. Przez brak innego obrońcy, na tej pozycji występuje w Legii skrzydłowy Paweł Wszołek. Kontuzję dalej leczy także Marko Vesović. Uraz ma również Filip Mladenović, którego na treningu zastępuje pomocnik Mateusz Cholewiak.

Legia nie może skorzystać z usług bocznych obrońców, którzy jeszcze niedawno byli w kadrze zespołu: Pawła Stolarskiego (odszedł do Pogoni Szczecin), ani Michała Karbownika (odszedł do Brighton, które skróciło mu wypożyczenie). Do tego w pierwszym spotkaniu po przerwie nie zagra Artur Jędrzejczyk. 

Portal legia.net poinformował, że trener Czesław Michniewicz rozmawiał już o transferach z prezesem Dariuszem Mioduskim i dyrektorem sportowym Radosławem Kucharskim.

Kadra Legii Warszawa na rundę wiosenną 2021:

Bramkarze: Radosław Cierzniak, Cezary Miszta, Artur Boruc, Kacper Tobiasz

Obrońcy: Josip Juranović,  Mateusz Hołownia, Mateusz Wieteska, Igor Lewczuk, Luis Rocha, Mateusz Cholewiak, Filip Mladenovic, Marko Vešović, Iñaki Astiz, Artur Jędrzejczyk

Pomocnicy: Walerian Gwilia, Paweł Wszołek, Andre Martins, Bartosz Kapustka, Kacper Skibicki, Bartosz Slisz

Napastnicy:  Kacper Kostorz, Tomáš Pekhart, Joel Valencia (wypożyczenie), José Kanté, Rafael Lopes, Luquinhas

RadioZET.pl/legia.net.pl/PAB