Mecze ligi włoskiej i hiszpańskiej na Facebooku

Andreas Nicolaides
06.08.2018 17:11
Real Madryt
fot. PAP/EPA

Światowy nadawca Eleven Sports planuje transmisje meczów hiszpańskiej i włoskiej ligi piłkarskiej na Facebooku - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera. Transmisje będą odbywały się raz w tygodniu, a ich oglądanie ma być bezpłatne.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Eleven Sports zdobyło prawa do transmitowania meczów La Liga i Serie A w Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie uruchamia dwa nowe kanały telewizyjne. Nadawca planuje również transmisje innych dyscyplin sportowych, czym według Reutersa będzie konkurować z dotychczasowym duopolem stacji sportowych, utworzonym przez telewizję Sky i stację należącą do British Telecom (BT).

Transmisja meczów Serie A i La Liga

Grupa Eleven Sports poinformowała, że w ramach współpracy z Facebookiem będzie transmitowała rozgrywki klubów takich, jak m.in. Real Madryt, Barcelona, Juventus czy Inter Mediolan. Większość programów z oferty Eleven Sports ma być dostępna za pośrednictwem aplikacji mobilnej bądź w internecie, w cenie miesięcznego abonamentu w wysokości 5,99 funtów. Grupa zadeklarowała też, że prowadzi obecnie rozmowy z innymi platformami telewizyjnymi w związku z potencjalną współpracą.

Reuters informuje, że Facebook prowadził wcześniej negocjacje na temat możliwości transmisji angielskiej Premier League w niektórych częściach Azji. Amazon z kolei zdobył prawo do transmisji 20 meczów Premier League w sezonie 2019 w Wielkiej Brytanii.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN