Zamknij

Żona Messiego wyproszona z kadru. Stanowcza reakcja piłkarza

01.12.2021 18:19
Lionel Messi
fot. Twitter/screen

Lionel Messi w poniedziałek w Paryżu odebrał siódmą Złotą Piłkę. Na uroczystości w Theatre de Chatelet pojawił się z całą rodziną i przy tej okazji nie obyło się bez niesmacznego zgrzytu. Zachowanie Argentyńczyka wzbudziło zachwyt, a w złym świetle postawiło organizatorów wydarzenia. O co chodzi?

Lionel Messi w głosowaniu dziennikarzy z całego świata wyprzedził Roberta Lewandowskiego oraz Jorginho i po raz siódmy sięgnął po najważniejsze indywidualnego wyróżnienie w piłce nożej - Złotą Piłkę przyznawaną przez magazyn "France Football". Polski napastnik otrzymał ustanowioną specjalnie dla niego nagrodę pocieszenia dla najlepszego napastnika, choć i przy tej okazji nie obyło się bez wpadki. Prowadzący paryską galę Didier Drogba nie zorientował się, że powinien obrócić statuetkę przed wręczeniem, w związku z czym nie do końca było wiadomo, co to trofeum oznacza. To jednak nic przy tym, co spotkało zwycięzcę plebiscytu przed wejściem do Theatre du Chatelet w Paryżu.

Argentyńczyk, który latem odszedł z FC Barcelony do Paris Saint-Germain, na uroczystość przybył z rodziną - żoną Antonellą Roccuzzo i z synami: Thiago, Mateo oraz Ciro. Kiedy cała piątka ustawiła się na ściance i pozowała do zdjęć, mężczyzna ustawiony po lewej stronie Messiego próbował... wyprosić kobietę z kadru.

Messi stanął w obronie żony [WIDEO]

Zdaniem mediów, tym mężczyzną był reżyser gali Złotej Piłki. Na jego "prośbę" piłkarz zareagował stanowczo - najpierw zmierzył go wzrokiem, zaprotestował, coś powiedział, a następnie poprosił Antonellę, by ponownie stanęła przy nim i dzieciach.

Na przedstawiciela "France Football" spadła fala krytyki, natomiast zachowanie Messiego wzbudziło ogólny zachwyt. "Wspaniały mąż", "klasa", "prawdziwy facet" - to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod nagraniem z tego zdarzenia. Znaleźli się jednak tacy, którzy bronili reżysera, twierdząc, że chciał dać szansę fotoreporterom na zrobienie innych zdjęć niż tylko rodzinnych.

RadioZET.pl