Wiemy, kto głosował na Lewandowskiego w plebiscycie Złotej Piłki. Zaskakujące wyniki!

Maciej Walasek
09.12.2017 19:03
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Magazyn France Football przedstawił, jak głosowali jurorzy z całego świata. Maciej Iwański z TVP Sport, który reprezentował Polskę za pośrednictwem Twittera pokazał, jak sam głosował.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ostatecznie na oficjalnej gali ogłoszono, że napastnik Bayernu Monachium znalazł się na dziewiątym miejscu w głosowaniu. Kapitan reprezentacji Polski dostał łącznie 45 punktów od 24 jurorów. Wiele głosów pochodziło z egzotycznych krajów.

Zobacz także

W głosowaniu wzięli udział dziennikarze ze 195 państw świata. Każdy z nich mógł nagrodzić punktami pięciu piłkarzy. 6 punktów przyznawano za pierwsze miejsce, 4 za drugie, 3 punkty otrzymał zawodnik na trzecim miejscu, 2 punkty były za czwarte i jeden punkt przypadał zawodnikowi, który znalazł się na piątym miejscu na liście.

Zagłosuj

Czy Robert Lewandowski zajął odpowiednie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki?

Liczba głosów:

W tym roku z Polski głos należał do komentatora TVP Macieja Iwańskiego. Dziennikarz zaprezentował na Twitterze, jak on rozłożył punkty.

Żaden juror, który głosował na Lewandowskiego nie umieścił go na pierwszym miejscu. Polak znalazł się kilka razy na drugiej i trzeciej pozycji. Jednak najwięcej pojedynczych punktów pochodziło z egzotycznych państw:

Drugie miejsce - Słowenia, Turcja;
Trzecie miejsce - Chile, Honduras, Łotwa, Polska, Serbia, Turks i Caicos;
Czwarte miejsce - Białoruś, Czarnogóra, Kongo;

Piąte miejsce - Armenia, Belize, Iran, Izrael, Komory, Luksemburg, Mołdawia, Niemcy, Republika Zielonego Przylądka, Turmenistan, Vanuatu, Węgry, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

RadioZET/sport/mw