Zamknij

Znamy przyczynę śmierci Stanisława Terleckiego

Krzysztof Sobczak
29.12.2017 09:26
Stanisław Terlecki
fot. PAP

W czwartek w wieku 62 lat zmarł 29-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej, Stanisław Terlecki. Ujawniono już przyczynę zgonu jednego z najbardziej utalentowanych graczy przełomu lat 70-80.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak informuje portal WP Sportowe Fakty, Stanisław Terlecki zmarł we własnym domu w Łodzi z powodu "wieloletniego wycieńczenia organizmu". Przed Wigilią obdzwonił znajomych i złożył im życzenia. Miał też dziękować "za wszystko", co mogło być pewnego rodzaju pożegnaniem.

Zobacz także

Terlecki uchodził za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy swojego pokolenia, ale w zrobieniu prawdziwej, międzynarodowej kariery przeszkodziły mu kontuzje i sytuacja polityczna. Kiedy zawiesił buty na kołku, nie potrafił znaleźć sobie miejsca, skłócił się z rodziną i zaczął nadużywać alkoholu oraz innych używek, w tym w ostatnim okresie środków psychotropowych.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

Stanisław Terlecki występował m.in w klubach z Warszawy i Łodzi: Gwardii, Polonii i Legii oraz Widzewie i ŁKS-ie. Przez pięć lat (1981-1986) grał w Stanach Zjednoczonych. Koszulkę z orzełkiem na piersi zakładał 29 razy i zdobył w niej 7 goli.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS