Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znamy przyczynę katastrofy śmigłowca właściciela Leicester City

06.12.2018 19:59
sport

Brytyjska komisja ds. badania wypadków lotniczych (AAIB - Air Accident Investigation Branch) ustaliła przyczynę katastrofy śmigłowca właściciela Leicester City Vichaia Srivaddhanaprabhy. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 27 października.

Katastrofa śmigłowca właściciela Leicester fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Powodem katastrofy było odłączenie się pedałów w kokpicie od tylnego wirnika. Awaria mechanizmu kontrolnego doprowadziła do niekontrolowanego się obracania maszyny w prawą stronę, a w konsekwencji do upadku. Kolejny etapem badań śledczych będzie dokładne odzwierciedlenie sekwencji zdarzeń.

Katastrofa w Leicester

Do katastrofy śmigłowca doszło 27 października po spotkaniu ligowym Leicester City - West Ham United. Vichai Srivaddhanaprabha, jak to miał w zwyczaju po każdym domowym meczu, wsiadł do swojego helikoptera i miał odlecieć do domu w Londynie. Niestety chwilę po starcie pilot Eric Swaffer stracił panowanie nad maszyną, która runęła na parking przy King Power Stadium i stanęła w płomieniach. Śmierć na miejscu poniosło pięć osób, w tym polska pilotka Izabela Lechowicz.

Vichai Srivaddhanaprabha przejął Leicester City w 2010 roku. Pięć lat później zespół awansował do Premier League, a w 2016 roku sprawił megasensację zdobywając mistrzostwo Anglii. W sezonie 2015/2016 dotarł też do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń