Znamy pierwszego finalistę Pucharu Narodów Afryki. Senegal pokonał Burkinę Faso

02.02.2022 23:24

Reprezentacja Senegalu pokonała w Jaunde Burkinę Faso 3:1 w meczu półfinałowym Pucharu Narodów Afryki. Gole dla Senegalczyków zdobyli kolejno Abdou Diallo, Idrissa Gueye i Sadio Mane. Honorowe trafienie dla Burkińczyków zaliczył Ibrahim Blati Toure.

Sadio Mane

Senegal awansował do finału rozrywanego w Kamerunie piłkarskiego turnieju o Pucharu Narodów Afryki. W środę "Lwy Terangi" pokonały w Jaunde Burkina Faso 3:1. W drugim półfinale gospodarze zmierzą się w czwartek z Egiptem.

Losy meczu rozstrzygnęły się dość późno w drugiej połowie. Bramki dla Senegalu zdobyli Abdou Diallo (70.), Idrissa Gueye (76.) i słynny Sadio Mane (87.). Rywale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem - przy stanie 0:2 - Ibrahima Blatiego Toure w 82. minucie.

Senegal wystąpi w finale PNA po raz drugi z rzędu - w 2019 roku przegrał w decydującym meczu z Algierią. Obrońcy tytułu pożegnali się z tegoroczną edycją turnieju już w fazie grupowej.

Finał zaplanowano na 6 lutego, natomiast w środę poinformowano, że mecz o trzecie miejsce odbędzie się w sobotę, czyli dzień wcześniej niż początkowo planowano. Spotkanie to, podobnie jak finał, zostanie rozegrane w Jaunde, ale na stadionie Ahmadou Ahidjo (finał na Olembe Stadium).