Znamy ostatniego uczestnika Final Four Ligi Narodów. Zdecydował gol w ostatnich minutach

27.09.2022 22:39

Hiszpania uzupełniła grono czwórki finalistów trzeciej edycji Ligi Narodów. W hicie 6. kolejki fazy grupowej drużyna Luisa Enrique pokonała Hiszpanię 1:0. W drugim meczu tej grupy Szwajcaria pokonała Czechów 2:1 i tym samym uchroniła się przed spadkiem do Dywizji B, do której trafili nasi południowi sąsiedzi.

Bernardo Silva i Alvaro Morata

W meczu ostatniej kolejki Ligi Narodów jednym z hitów było starcie Portugalii z Hiszpanią. Stawką tego pojedynku był awans do fazy finałowej tych rozgrywek. Tym pierwszym wystarczał remis, a ci drudzy musieli odnieść zwycięstwo.

Groźnie w polu karnym Portugalii zrobiło się już w 8. minucie. Cancelo stracił futbolówkę przed własnym polem karnym, ale obrońcy zdołali naprawić jego błąd, blokując strzał Sarabii. W kolejnych minutach ani jedni, ani drudzy nie potrafili znaleźć sposobu na wejście w szesnastkę przeciwnika. W 22. minucie w polu karnym padł Cristiano Ronaldo, ale sędzia uznał, że bramkarz Diogo Costa nie dopuścił się faulu na piłkarzu Manchesteru United.

Jednak im było bliżej końca pierwszej połowy, tym emocje były większe. Najpierw w 33. minucie Portugalczycy wyprowadzili bardzo groźny kontratak, po którym na bramkę Simona uderzał Diogo Jota, ale Hiszpan udanie sparował piłkę na rzut rożny.

Hiszpania w Final Four Ligi Narodów, Morata bohaterem

Po pięciu minutach gola z dystansu szukał Bruno Fernandes, ale futbolówka na milimetry minęła słupek Hiszpanów.

Po zmianie stron Portugalia częściej była przy piłce, ale nie potrafili bezpośrednio zagrozić drużynie Luisa Enrique. Tak było do  69. minuty. Wówczas po zamieszaniu w polu karnym i strzale Rubena Diasa w ostatniej chwili jeden z Hiszpanów zdołał wybić piłkę z linii bramkowej. Pod koniec meczu o uderzenie z dystansu pokusił się Alvaro Morata, ale czujny w bramce był Diogo Costa, który poradził sobie z tym strzałem. Hiszpanie nacierali na Portugalczyków, zamykając ich przed polem karnym. W 88. minucie ekipa Luisa Enrique zaskoczyła rywali, gdzie William Carvalho głową zgrał w polu karnym do Moraty, a ten dopełniając formalności wpakował piłkę do siatki.

loader

Ostatecznie Hiszpanie pokonali Portugalczyków 1:0 i rzutem na taśmę awansowali do fazy finałowej Ligi Narodów, wyprzedzając w tabeli Portugalię jednym punktem.

Portugalia - Hiszpania 0:1 (0:0)

Bramka: Alvaro Morata (88').