Znakomity debiut Sebastiana Szymańskiego. Polak pomógł Feyenoordowi w wygranej

07.08.2022 16:30

Sebastian Szymański w debiucie w Feyenoordzie zaliczył dwie asysty. Polski pomocnik posłał kluczowe podania przy trafieniach Danilo i Patrika Walemarka.

Sebastian Szymański trafił do Feyenoordu pod koniec lipca. Polak błyskawicznie wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i już w pierwszym meczu sezonu wyszedł od 1. minuty.

Szymański po 31. minutach meczu miał na koncie pierwszą asystę. Polak dobrze zagrał do wychodzącego napastnika Patrika Walemarka, który pokonał bramkarza Vitesse.

Po 10 minutach Szymański miał już 2 asysty. Pomocnik wypożyczony z Dynama Moskwa dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, a jego podanie wykorzystał Danilo. Polak przed przerwą obejrzał jeszcze żółtą kartkę, a w 66. minucie zszedł z boiska.

Szymański z Vitesse zaliczył jeszcze 3 kluczowe podania, a także stworzył jedną okazję bramkową. Feyenoord pokonał Vitesse 5:2. Kolejne spotkanie drużyny Polaka odbędzie się 13 sierpnia -  "klub z południa" zmierzy się z Heerenven.