Kapitalny występ Buksy. Jego drużyna awansowała w US Open Cup [WIDEO]

12.05.2022 13:41
Adam Buksa

Adam Buksa dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu 1/16 finału US Open Cup. Jego New England Revolution pewnie wygrało z FC Cincinnati i awansowało do dalszej fazy krajowego pucharu.

New England Revolution w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu grało swój mecz w US Open Cup. Drużyna Adama Buksy mierzył się z FC Cincinnati i nie zawiodła. Gospodarze wygrali 5:1, a dwie bramki strzelił polski napastnik.

Dobry początek w meczu zaliczyli jednak przyjezdni. To oni jako pierwsi otworzyli wynik meczu już w 12. minucie. Szybko stracona bramka tylko rozjuszyła "The Revs". Pod koniec pierwszej połowy dwa gole strzelił Carles Gil. W drugiej części gry do głosu doszedł także Buksa.

Dwa gole i awans w krajowym pucharze - Buksa się nie zatrzymuje

Polak w 47. i 57. minucie trafiał odpowiednio na 3:1 i 5:1. Pierwszą bramkę 25-latek zdobył po strzale głową. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Ozdobą spotkania było jednak jego drugie trafienie. Bramka padła po uderzeniu lewą nogą tuż przed polem karnym. Bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

Dzięki wygranej New England Revolution awansowało do 1/8 finału krajowego pucharu. Ostatnim zwycięzcą tych rozgrywek jest Atlanta United. Było to w 2019 roku  jeszcze przed rozpoczęciem pandemii koronawirusa.