UEFA zatwierdziła zmiany w Lidze Mistrzów i Lidze Europy

Krzysztof Sobczak
27.03.2018 18:32
Losowanie Ligi Mistrzów
fot. PAP/EPA

Czwarta zmiana w dogrywce i szersza kadra w finałach europejskich pucharów - to najważniejsze zmiany, jakie od przyszłego sezonu zostaną wprowadzone w Lidze Mistrzów i w Lidze Europy. UEFA zatwierdziła już nowe zasady.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

LM i LE: inne godziny rozgrywania meczów

Kibice będą musieli przyzwyczaić się do nowych godzin rozgrywania spotkań. Większość z nich rozpoczynać się będzie o godz. 21 [do tej pory 20:45 - przyp. red.]. Wyjątek stanowią dwa mecze w każdej z pięciu premierowych kolejek fazy grupowej - w tych przypadkach pierwszy gwizdek zabrzmi już o godz. 18:55.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Niewielkie przesunięcia będą też w Lidze Europy. W nowym sezonie spotkania rozpoczynać się będą o godz. 18:55 i 21 [wcześniej 19 i 21:05 - przyp. red.].

LM i LE: ważne zmiany dla trenerów

UEFA postanowiła także zwiększyć trenerom pole manewru. Od teraz będą oni mogli dokonać czwartej zmiany w dogrywce, a w finałach LM, LE, a także w Superpucharze Europy, kadry będą mogły liczyć nie 18, a aż 23 zawodników.

Ponadto w przerwie zimowej kluby otrzymają możliwość zarejestrowania trzech nowych zawodników bez żadnych ograniczeń. Do tej pory gracz, który występował w danym sezonie w jednych europejskich rozgrywkach, nie mógł uczestniczyć na wiosnę w innych zmaganiach pod egidą UEFA.

LE: uhonorowanie wielokrotnych zwycięzców

Wzorem Ligi Mistrzów, także w Lidze Europy drużyny, które trzykrotnie z rzędu lub pięć w sumie, będą uhonorowane specjalnymi naszywkami dla wielokrotnych triumfatorów. Na razie jedynym klubem do tego uprawnionym będzie Sevilla (2006, 2007, 2014, 2015, i 2016).

RadioZET.pl/UEFA/KS