Złoty But: Piłkarz Ekstraklasy lepszy od Lewandowskiego i Messiego

Andreas Nicolaides
27.11.2017 10:25
Igor Angulo
fot. PAP/EPA

Igor Angulo z Górnika Zabrze walczy o Złotego Buta, nagrodę dla najlepszego strzelca w rozgrywkach ligowych w sezonie 2017/2018. W miniony weekend wyprzedził w klasyfikacji Roberta Lewandowskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Igor Angulo zdobędzie Złotego Buta?

Liczba głosów:

Hiszpan ma na koncie 18 trafień. Z racji tego, że Ekstraklasa ma niższy przelicznik niż Premier League, Bundesliga czy La Liga, każdy gol zdobyty na polskich boiskach daje 1,5 pkt. Dla porównania - bramka w Anglii, Niemczech czy Hiszpanii to 2 punkty.

Przelicznik punktowy ustalony jest w oparciu o trudność rozgrywek. Do najtrudniejszych zalicza się ligę hiszpańską, niemiecką, angielską, włoską i francuską. 

Liderem klasyfikacji Złotego Buta jest Edinson Cavani z PSG, który uzbierał 16 bramek (32 pkt). Drugie miejsce zajmują ex aequo Ciro Immobile z Lazio i Mauro Icardi z Interu. Obaj mają po 15 bramek (30 pkt). Tuż za nimi jest wspomniany wcześniej Angulo z Górnika (18 goli - 27 pkt).

Robert Lewandowski zdobył w tym sezonie 13 goli i ma 26 punktów. Messi uzbierał jednego gola i 2 punkty mnie. Cristiano Ronaldo natomiast, który tak jak Messi czterokrotnie w historii zdobywał Złotego Buta, może się pochwalić dorobkiem zaledwie dwóch bramek.

RadioZET.pl/AN

Przegląd rodzajów trampek i tenisówek damskich