Zamknij

Złota Piłka za rok 2020. Czy zostanie dziś wręczona Lewandowskiemu?

29.11.2021 16:55
Złota Piłka, Lewandowski
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

W poniedziałek, 29 listopada, zostanie wręczona Złota Piłka dla najlepszego piłkarza świata 2021 roku. Kibice zastanawiają się, czy podczas gali zostanie też przyznana Złota Piłka za rok 2020 i czy trafi w ręce Roberta Lewandowskiego.

Lewandowski podczas poniedziałkowej ceremonii Ballon d'Or nie otrzyma Złotej Piłki za rok 2020. Potwierdził to redaktor naczelny "France Football", który stwierdził, że po prostu w poprzednim roku nie przeprowadzono głosowania i nie ma podstaw, by komukolwiek przyznać nagrodę.

Tym samym w trakcie gali poznamy tylko zdobywcę Złotej Piłki 2021. Głównymi faworytami do sięgnięcia po to trofeum są Lionel Messi, Karim Benzema i właśnie Lewandowski. Jeśli wygra Argentyńczyk, będzie to jego siódme takie wyróżnienie w karierze. Nikt inny nie może pochwalić się podobnym osiągnięciem. Drugi Cristiano Ronaldo ma na koncie pięć nagród Ballon d'Or.

Warto dodać, że w poniedziałek "France Football" przyzna też dwie nowe nagrody. Nie doprecyzowano jednak, w jakiej kategorii.

Złota Piłka 2021 NA ŻYWO

Ceremonia wręczenia Złotej Piłki 2021 na żywo już w poniedziałek od godziny 20.30. Relacja i wyniki na żywo na sport.radiozet.pl.