Zamknij

Poruszające słowa Roberta Lewandowskiego przed galą Złotej Piłki

01.12.2021 11:56
Złota Piłka - Robert Lewandowski. Poruszajace słowa Lewandowskiego przed gala
fot. PAP/EPA/YOAN VALAT

Media przypomniały słowa Roberta Lewandowskiego, który jeszcze przed głosowaniem na zwycięzcę Złotej Piłki przyznał, czego oczekuje od jury plebiscytu. - Mam nadzieję, że w głosowaniu nie będzie polityki i głosy uwzględnią tylko to, co piłkarze osiągnęli w ostatnim sezonie – stwierdził.

Zdanie Roberta Lewandowskiego nt.  Złotej Piłki można było usłyszeć w październiku tego roku, gdy kapitan naszej reprezentacji został o nią zapytany podczas konferencji prasowej przed meczem kadry.  Napastnik Bayernu nie ukrywał wówczas, że jego osiągnięcia uprawniają go do tego, by myśleć o zdobyciu nagrody.

- Zdaję sobie sprawę, że każdy dobry występ w klubie i kadrze wzmacnia moją pozycję w głosowaniu. Przez ostatnie dwa sezony wygrałem mnóstwo nagród i myślę, że pokazałem, iż mogę myśleć o wygraniu Złotej Piłki – stwierdził Lewandowski.

Lewandowski o Złotej Piłce: mam nadzieję, że nie będzie w niej polityki

Kapitan kadry dodał też, że wygrana w plebiscycie byłaby dla niego ogromnym wyróżnieniem. - Cieszę się i jestem dumny, że znalazłem się na liście nominowanych – przyznał Polak.

Lewandowski dodał też, czego oczekuje od jury plebiscytu. - Mam nadzieję, że w tym wszystkim nie będzie polityki i głosy uwzględnią tylko to, co piłkarze osiągnęli w ostatnim sezonie. Lub w ostatnich dwóch sezonach, w zależności od tego, jak podchodzimy do nagrody w tym roku - podsumował.

RadioZET.pl/PAB