Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Złotka Piłka: Wiemy, dlaczego Robert Lewandowski nie otrzymał nominacji

10.10.2018 16:31
sport

Robert Lewandowski nie otrzymał nominacji do Złotej Piłki, co zadziwiło wielu ekspertów. Głos zabrali dziennikarze tygodnika „France Football”, którzy wyjaśnili, dlaczego Polak nie znalazł się na liście 30 nominowanych.

Robert Lewandowski fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Na początku tygodnia „France Football” opublikował listę piłkarzy, którzy powalczą o Złotą Piłkę. Ku zdziwieniu polskich ekspertów, zabrakło na niej kapitana reprezentacji Polski. Wielu z nich było zaskoczonych nominacją m.in. Karima Benzemy i brakiem króla strzelców Bundesligi. Francuski magazyn wytłumaczył, dlaczego nie umieścił na liście Lewandowskiego.

- Najlepszy strzelec w zdominowanej przez Bayern Bundeslidze. Lewandowskiego brakowało jednak w najważniejszych meczach w Lidze Mistrzów i na mistrzostwach świata – czytamy na stronie magazynu sportowego.

- Zniknął zupełnie po 1/8 finału Ligi Mistrzów, gdzie do bramki rywala nie trafił ani razu. Co do mistrzostw świata? Pamiętacie chyba najlepiej jak one dla was wyglądały. To zatem logiczne, że w 30 najlepszych piłkarzy globu może go nie być – stwierdził Arnaud Tulipier na łamach sport.pl.

W ubiegłym roku Robert Lewandowski zajął 9. miejsce. Najlepszy wynik osiągnął jednak w 2015 roku, gdzie uplasował się na 4. lokacie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Sportowefakty.pl/MW

Oceń