Zamknij

Robert Lewandowski może otrzymać olbrzymią premię. Kosmiczna kwota za jeden warunek

24.10.2019 15:07
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Jeżeli Robert Lewandowski znajdzie się w pierwszej trójce plebiscytu "France Football" może liczyć na milion euro premii. Zdaniem Piotra Koźmińskiego wynika to z zapisu, jaki jest w kontrakcie napastnika Bayernu Monachium.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Lewandowski po roku przerwy powrócił na listę 30 piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki. Jego najlepszym wynikiem było czwarte miejsce, które zajął w 2015 roku. Wówczas od kapitana reprezentacji Polski lepsi okazali się: Neymar, Leo Messi i Cristiano Ronaldo. Niemniej jednak w tym roku polscy kibice mogą mieć nadzieje, że 31-latek będzie mieć o wiele większe szanse na poprawienie tego rezultatu. Wszystko za sprawą genialnej formy napastnika Bayernu Monachium, który ma na swoim koncie większą liczbę bramek (wyprzedza Messiego i Ronaldo), a także jest liderem w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów oraz Bundesligi.

LM: Kolejny dublet Lewandowskiego. Polak poprowadził Bayern do zwycięstwa [WIDEO]

Jeżeli Lewandowski faktycznie znajdzie się w pierwszej trójce plebiscytu piłkarskiego, może liczyć na ogromną premię od zespołu mistrza Niemiec. Wszystko za sprawą zapisu w kontrakcie, w którym Bawarczycy zobowiązali się wypłacić Polakowi milion euro, pod warunkiem, że ten znajdzie się w ścisłej czołówce. Mimo że nie mamy stuprocentowej pewności, że takowy zapis znajduje się w umowie 31-latka, tak na pewno napastnik miał taką klauzulę w poprzednim kontrakcie. W związku z tym prawdopodobnie przed przedłużeniem umowy, identyczny wpis pozostał. O sytuacji poinformował dziennikarz "Super Expressu", Piotr Koźmiński.

- Sporo mówi się o tym, które miejsce zajmie w Złotej Piłce R. Lewandowski. Wg moich info przy przedłużaniu umowy w 2016 znalazł się zapis, że w przypadku podium takiego plebiscytu RL otrzyma od Bayernu milion euro premii. Zakładam, że przy kolejnym przedłużeniu przepis pozostał - napisał na Twitterze.

Gala Złotej Piłki odbędzie się 2 grudnia w Paryżu. Najlepszego piłkarza świata wybiorą dziennikarze ze 180 państw.

RadioZET.pl/