Zamknij

Złota Piłka: Absurd rok w rok. Tak głosuje dziennikarz ze Sri Lanki

03.12.2019 16:50
Złota Piłka 2019
fot. PAP/EPA

Złota Piłka to plebiscyt, który co roku wzbudza dużo kontrowersji - głównie za sprawą głosujących, którzy dokonują niekiedy absurdalnych wyborów. Przykładem takiego jest Hafiz Marikar, dziennikarz ze Sri Lanki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Udział w głosowaniu na najlepszego piłkarza w plebiscycie Złotej Piłki magazynu "France Football" bierze prawie 200 dziennikarzy z całego świata. Każdy z nich przyznaje punkty pięciu najlepszym w danym roku zawodnikom.

Mimo że każdy dokonuje subiektywnego wyboru, trudno zgadnąć, co kierowało niektórymi z nich. Hafiz Marikar ze Sri Lanki za najlepszego piłkarza 2019 roku uznał Trenta Alexandra-Arnolda. Na drugim miejscu umieścił Pierre'a-Emericka Aubameyanga, a na trzecim Antoine'a Griezmanna. Czwartą lokatę przyznał Robertowi Lewandowskiemu, a piątą Marcowi-Andre ter Stegenowi. Gdzie Lionel Messi, Virgil van Dijk, Sadio Mane czy Mohamed Salah?

To jednak nie wszystko. Hafiz Marikar absurdalnych wyborów dokonywał też w poprzednich latach. W 2018 roku za najlepszego piłkarza globu uznał Edena Hazarda, a w dalszej kolejności: Roberto Firmino i Paula Pogbę. Dwa lata temu nie było lepiej. Jego zdaniem Złota Piłka 2017 powinna trafić w ręce Leonardo Bonucciego.

Przypomnijmy, że Złotą Piłkę 2019 zdobył Lionel Messi. Drugie miejsce zajął Virgil van Dijk, a trzecie Cristiano Ronaldo.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN