Zamknij

Znany dziennikarz ujawnił, kto zdobędzie Złotą Piłkę 2021

23.11.2021 12:12
Złota Piłka 2021
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Sergio Gonzalez w programie "Mas Que Pelotas" przekazał, że Lionel Messi zdobędzie Złotą Piłkę za rok 2021. Robert Lewandowski zająć ma dopiero drugie miejsce. Oficjalne wyniki poznamy 29 listopada, podczas oficjalnej ceremonii wręczenia.

Sergio Gonzalez znany jest z bliskiego dojścia do Lionela Messiego. Jak przekazał, Argentyńczyk został już poinformowany o zwycięstwie przez organizujący plebiscyt magazyn "France Football". - Potwierdziły mi to też inne źródła - powiedział. Dodał, że Lewandowski będzie drugi.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy wiarygodne źródło mówi o wygranej piłkarza PSG. Wcześniej informowała o tym portugalska telewizja RTP.

Lewandowski jedzie na galę Złotej Piłki

Ceremonia wręczenia Złotej Piłki 2021 odbędzie się 29 listopada w Paryżu. Jak poinformował "Przegląd Sportowy", Robert Lewandowski potwierdził, że pojawi się na gali.

Warto dodać, że kapitan reprezentacji Polski nigdy nie był w czołowej trójce plebiscytu. Najwyższe miejsce zajął w 2015 roku, gdy był czwarty. Lewandowski był wielkim faworytem do zwycięstwa w poprzednim roku, ale z powodu pandemii koronawirusa plebiscyt odwołano.

Gala Złotej Piłki 2021 na żywo na sport.radizoet.pl w poniedziałek od godziny 20.30.