Zamknij

Złota Piłka 2021: Znamy datę gali i termin ogłoszenia nominowanych

29.09.2021 16:50
Złota Piłka 2021
fot. VI Images / Gerrit van Keulen/EAST NEWS

Ceremonia wręczenia Złotej Piłki 2021 odbędzie się 29 listopada w Theatre du Chatelet w Paryżu - poinformowali organizatorzy. Dużo wcześniej, bo już 8 października, poznamy nominowanych.

Złota Piłka wraca po rocznej przerwie. W 2020 roku nagrody nie przyznano ze względu na pandemię koronawirusa. Organizatorzy tłumaczyli decyzję tym, że niektóre rozgrywki zostały przedwcześnie przerwane i szanse na zwycięstwo nie były równe.

Ostatni raz nagrodę wręczono w 2019 roku. Zdobył ją Lionel Messi. Tym razem Argentyńczyk także wymieniany jest w gronie faworytów - głównie ze względu na zwycięstwo reprezentacji Argentyny na Copa America. Sporo mówi się też o Jorginho, który z Chelsea wygrał Ligę Mistrzów, a z reprezentacją Włoch sięgnął po mistrzostwo Europy. Wśród kandydatów jest także Robert Lewandowski, który bije kolejne strzeleckie rekordy.

Złota Piłka 2021 - DATA. Kiedy ceremonia? Kiedy nominowani?

Złota Piłka dla najlepszego piłkarza świata 2021 roku zostanie wręczona 29 listopada. Ceremonia odbędzie się w Paryżu w Theatre du Chatelet. Nominowani ogłoszeni zostaną 8 października.

CZYTAJ KONIECZNIE: Lewandowski: Odwołanie Złotej Piłki? Mam nadzieję, że nie przez to, skąd pochodzę

Przypomnijmy, że rekordzistą pod względem zdobytych Złotych Piłek jest Messi, który otrzymywał tę nagrodę aż sześciokrotnie. Jedno zwycięstwo mniej ma na koncie Cristiano Ronaldo.

W historii plebiscytu "France Football" nigdy nie triumfował Polak. Najbliżej był Zbigniew Boniek, który w 1982 roku zajął 3. miejsce. Lewandowski najlepsze miejsce zajął w 2015 roku. Uplasował się wtedy na 4. pozycji.