Zamknij
Sandy Heribert
4 Zobacz galerię
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Złota Piłka 2021 - prezenterka Sandy Heribert: kim jest? Robert Lewandowski będzie jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w plebiscycie magazynu "France Football", a galę w Theatre du Chatelet w Paryżu poprowadzi Sandy Heribert. Kim jest prezenterka gali "Ballon d'Or"?

Sandy Heribert po raz drugi poprowadzi galę "Złotej Piłki". W roli prezenterki zadebiutowała w 2019 roku, a na scenie partnerował jej legendarny piłkarz Chelsea Didier Drogba. Przed rokiem wydarzenie zostało odwołane z powodu pandemii COVID-19.

"Kto to będzie?" - napisała przed kilkoma dniami Sandy Heribert w mediach społecznościowych w opisie do zdjęcia ze "Złotą Piłką". Na Instagramie śledzi ją blisko 45 tys. obserwatorów. Kim jest?

Sandy Heribert - kim jest prowadząca galę "Złotej Piłki"?

Sandy Heribert jest francusko-brytyjską dziennikarką oraz prezenterką. Związana jest przede wszystkim ze sportem - pracowała m.in. przy okazji Euro 2016 czy igrzyskach w Rio de Janeiro, ale także m.in. Rajdzie Dakar czy Pucharze Sześciu Narodów w rugby. Prowadziła również studio Eurowizji 2016 czy program podróżniczy w Discovery. Ma własną stronę internetową.

Związana była w m.in. z Netflixem, Eurosportem, France 2 czy "L'Equipe". 28 maja 2021 została mamą córki Dune.  

Złota Piłka 2021: Messi czy Lewandowski?

Według niemal wszystkich ekspertów kwestia triumfu w plebiscycie "Złotej Piłki 2021" rozstrzygnie się pomiędzy Lionelem Messim a Robertem Lewandowskim. Ten pierwszy już sześć razy zdobywał tę statuetkę, natomiast Polak najlepszy wynik osiągnął w 2015 roku, gdy zajął 4. lokatę w głosowaniu. Większość pojawiających się przecieków przemawia jednak na korzyść Argentyńczyka; w niektórych kapitan biało-czerwonych nie znajduje się nawet na 2., lecz na 3. miejscu.

RadioZET.pl