Zamknij

Złota Piłka 2021 GODZINA. O której gala? Kiedy plebiscyt? [DATA]

29.11.2021 12:33
Robert Lewandowski
fot. EIBNER via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Złota Piłka 2021 GODZINA i DATA plebiscytu. Kiedy rozpocznie się gala Złotej Piłki? O której godzinie początek ceremonii? Robert Lewandowski jest wśród kandydatów do zwycięstwa w plebiscycie na najlepszego piłkarza na świecie według France Football. Sprawdź, o której i kiedy rozpocznie się gala Złotej Piłki 2021.

Robert Lewandowski jeszcze nigdy nie był tak blisko Złotej Piłki. Reprezentant Polski i gracz Bayernu Monachium znajduje się w gronie faworytów do triumfu. 33-latek obok Lionela Messiego ma największe szanse na zdobycie prestiżowej nagrody. Obok nich wymienia się też Jorginho i Karima Benzemę.

Złota Piłka jest przyznawana od 1956 roku, a jej pierwszym laureatem był Stanley Matthews. Jednak to Messi może pochwalić się największą liczbą zwycięstw, triumfując sześciokrotnie w plebiscycie. Spośród Polaków najbliżej Złotej Piłki był Kazimierz Deyna, który w 1974 roku uplasował się na trzecim miejscu, podobnie jak Zbigniew Boniek, który osiem lat później został sklasyfikowany na tej samej pozycji.

Złota Piłka 2021: O której godzinie gala? Kiedy początek ceremonii?

W zeszłym roku plebiscyt Złotej Piłki został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Wówczas największe szanse miał Robert Lewandowski, który w piłce klubowej wygrał z Bayernem wszystko, co było do wygrania. Najlepszy wynik w walce o Złotą Piłkę Lewandowski zanotował w 2015 roku, kiedy zajął czwarte miejsce. W tym roku kapitan polskiej kadry prawdopodobnie poprawi osiągnięcie. Pytanie: które miejsce zajmie?

Złota Piłka 2021: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć galę na żywo?

Zgodnie z programem opublikowanym przez organizatorów Złotej Piłki, początek ujawniania rankingu zaplanowano o godzinie 16:30. Ujęcia z czerwonego dywanu odbędą się o 19:00, a ceremonia główna wystartuje o 20:30.

Gala Złotej Piłki rozpocznie się w poniedziałek, 29 listopada o godzinie 20:30. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl