Ósme miejsce Roberta Lewandowskiego w plebiscycie Złotej Piłki 2019

02.12.2019 20:58
Robert Lewandowski na gali Złotej Piłki
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Złota Piłka 2019. Robert Lewandowski zajął ósme miejsce w plebiscycie "Złotej Piłki 2019". To dla niego drugi najlepszy wynik w historii tego wydarzenia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wciąż najlepszym osiągnięciem w plebiscycie "Złotej Piłki" jest dla "Lewego" 4. pozycja z 2015 roku. Rok później mieliśmy słynny "le cabaret" i 16. miejsce, a następnie 9. Przy okazji czwartej nominacji wskoczył wreszcie do TOP 3.

Było kilka przesłanek, po których mogliśmy sądzić, że tym razem "Lewy" stanie wreszcie na podium. Nieobecność Cristiano Ronaldo sprawiła, że niemal z automatu zwolniło się jedno miejsce obok Lionela Messiego i Virgila van Dijka, którzy uchodzili na głównych faworytów tego plebiscytu. Portugalczyk nigdy nie stawia się na galach, na których nie odbiera nagrody.

Ponadto podczas tego typu wydarzeń główni bohaterowie zasiadają obok siebie w pierwszym rzędzie, a organizatorzy zarezerwowali miejsce dla Lewandowskiego po prawej stronie Messiego i van Dijka. Niestety, ostatecznie Polak zajął dopiero 8. miejsce.

Złota Piłka 2019: Niedoścignieni Deyna i Boniek

Tym samym wciąż niedoścignieni są Kazimierz Deyna i Zbigniew Boniek, którzy jako jedyni reprezentacji Polski stawali na najniższym stopniu podium w plebiscycie "Złotej Piłki".

RadioZET.pl