Zamknij

Złota Piłka: Robert Lewandowski najlepszy tylko dla Polaka i Niemca

03.12.2019 13:40
Kto głosował na Lewandowskiego z plebiscycie Złotej Piłki 2019
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Złota Piłka 2019. Dziennikarze ze 180 krajów zdecydowali, że "Złota Piłka" za rok 2019 należy się Lionelowi Messiemu. Robert Lewandowski zajął 8. miejsce. Sprawdź, kto głosował na kapitana reprezentacji Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Każdy z dziennikarzy miał do zagospodarowania pięć miejsc. Zawodnik z 1. pozycji otrzymywał sześć punktów, a kolejni od czterech do jednego. Lionel Messi wygrał z dorobkiem 686 punktów i o zaledwie siedem wyprzedził drugiego w zestawieniu Virgila van Dijka. Cristiano Ronaldo zgromadził 476 pkt.

Złota Piłka 2019: Kto głosował na Lewandowskiego?

Robert Lewandowski, który uplasował się na 8. miejscu, dostał tylko 44 punkty. Jako zwycięzcę widzieli go jedynie dziennikarze z Polski (Maciej Iwański) oraz z Niemiec (Karl-Heinz Wild z "Kickera").

Robert Lewandowski zachwycił Didiera Drogbę. "Daj mi się sobą nacieszyć"

Na 3. miejscu Polaka umieścili dziennikarze z Hondurasu, Kambodży, Pakistanu, Serbii oraz Turks i Caicos, terytorium zależnego Wielkiej Brytanii, na 4. z Białorusi, Mołdawii, Słowenii, Sri Lanki i Szwajcarii, a na 5. z Cypru, Czech, Gwinei Równikowej, Malty, Nikaragui, Węgier i ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

RadioZET.pl