Cięta riposta Zbigniewa Bońka względem Tomasza Hajty [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
21.06.2017 09:25
Zbigniew Boniek i Pedro Pauleta
fot. Twitter

Uwagi byłego kadrowicza, a obecnie komentatora Polsatu Tomasza Hajto w stosunku do młodzieżowego reprezentanta Polski Pawła Dawidowicza nie przeszły bez echa. Odniósł się do nich także prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który w swoim stylu "wbił szpilę" Hajcie.

Zagłosuj

Czy reprezentacja Polski awansuje do półfinału ME U-21?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas transmisji na żywo z meczu ME U-21 Polska - Szwecja (2:2) Hajto bardzo ostro skrytykował defensywnego pomocnika biało-czerwonych, Pawła Dawidowicza: - Ten chłopak ma 20 lat i ja jeszcze jego formy nie widziałem (...) Cała Polska chce na siłę zrobić z niego mega piłkarza - powiedział. Po chwili wyjaśnił jeszcze swoją opinię: - Ja do niego nic nie mam, ale nie trzyma pozycji, źle się ustawia i drugi zespół, z którym gramy, stwarza sytuacje z miejsca, w którym on powinien stać.

Zobacz także

Były reprezentant Polski miał sporo racji, bo w wielu fragmentach można było odnieść wrażenie, że Dawidowicz bez celu błąka się po boisku. Niemniej taka krytyka pod adresem jednego graczy w sytuacji, gdy cały zespół nie prezentuje się najlepiej, nie wszystkim się spodobała. Wykorzystał to m.in. Zbigniew Boniek, który złośliwie odpowiedział Tomkowi.

- O proszę, kto ma obok mnie siedzieć? Tomek Hajto go pamięta - napisał Boniek wrzucając na Twittera zdjęcie z napisem "Pedro Pauleta". To oczywiste nawiązanie do meczu MŚ 2002, w którym Hajto współodpowiadał za krycie snajpera Portugalii. Efekt? Rywale wygrali 4:0, a Pauleta ustrzelił hat-tricka.

Prezes PZPN na tym jednak nie poprzestał i... poprosił Portugalczyka o pozdrowienia dla Tomasza Hajto! Całość uwiecznił Łukasz Wiśniowski z serwisu "Łączy nas piłka". - Hajto, trzy - powiedział Pauleta, pokazując trzy palce.

Tomasz Hajto zdążył już odnieść się do tych złośliwości, choć swój wpis umieścił pod postem Czesława Michniewicza. - Czesiu, ja za ten mecz swoje oberwałem i biorę to na klatę, a nie mówię, że było super - napisał. - To jest tak: ja oceniłem naszą młodzieżówkę, to dostałem całkiem przypadkowo rykoszetem - dodał.

O komentarz pokusił się także obecny reprezentant Polski, Kamil Grosicki: - Ale prezes dziś gryzie - napisał "ten nasz TurboGrosik".

ZOBACZ TAKŻE: Co się musi stać, by Polska zagrała w półfinale?

RadioZET.pl/Twitter/Polsat Sport/KS