Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski

Fenomenalne trafienie Ibrahimovicia. Szwed nie przestaje zaskakiwać [WIDEO]

16.09.2018 11:48

Zlatan Ibrahimović pokazuje, że wciąż jest w wysokiej formie. W ostatnim meczu w MLS Szwed zdobył 500. bramkę w karierze.

gol Ibrahimovicia fot. kadr z wideo

W ten sposób Szwed dołączył do Argentyńczyka Lionela Messiego i Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Tylko oni, jeśli chodzi o aktywnych zawodników, mają na koncie co najmniej pół tysiąca trafień.

Po 36 minutach sobotniego spotkania MLS kanadyjski zespół Toronto FC prowadził już 3:0 z Los Angeles Galaxy, a tuż przed zakończeniem pierwszej części na listę strzelców wpisał się Ibrahimović. Szwed dostał długie podanie z głębi pola i z półobrotu skierował piłkę d siatki. Po przerwie amerykańska drużyna zdołała doprowadzić do remisu 3:3, lecz końcówka należała do gospodarzy.

W barwach LA Galaxy Ibrahimović zdobył 17 bramek. Wcześniej strzelał gole dla Malmoe (18), Ajaksu Amsterdam (48), Juventusu Turyn (26), Interu Mediolan (66), Barcelony (22), Milanu (56), Paris SG (156) i Manchesteru United (29). W szwedzkiej reprezentacji zanotował 62 trafienia.