Zlatan Ibrahimović nie zagra na mundialu w Rosji

Maciej Walasek
21.04.2018 14:47
Zlatan Ibrahimović
fot. PAP/EPA

Zlatan Ibrahimović nie pojedzie na mistrzostwa świata do Rosji. Trener Szwedów postanowił nie wziąć piłkarskiej gwiazdy, ponieważ Ibra miał sam zrezygnować z występów w kadrze narodowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ostatni raz Ibrahimović występował w reprezentacji Szwecji podczas mistrzostw Europy w 2016 roku. Po turnieju we Francji były piłkarz m.in. PSG i Manchesteru United zrezygnował z dalszych występów w narodowych barwach. Bez jego udziału Szwecja radziła sobie bardzo dobrze, czego potwierdzeniem jest wywalczenie awansu na rosyjski mundial.

Zobacz także

Po pokonaniu Włochów w barażach odżył temat udziału zawodnika w kadrze. Sam zainteresowany podkreślał, że cokolwiek się wydarzy, on pojedzie na mistrzostwa świata. Teraz wszelkie spekulacje uciął trener reprezentacji Szwecji.

- Absolutnie nie rozpatrywałem tego, ponieważ on zrezygnował z występów w kadrze. Tak samo jak inni piłkarze, tak i on nie był uwzględniany w moich planach. Pod uwagę biorę tylko tych, którzy zgodzili się grać w kadrze – powiedział Janne Anderson.

- Zlatan i wielu innych graczy mówiło po mistrzostwach Europy, że nie chcą dołączyć do reprezentacji i uszanowałem to. Media spekulują jednak o grze Ibrahimivocia na mundialu. Nie mogę się do tego odnieść, bo wszystko zostało ustalone między nami. Mieliśmy umowę i to był dla mnie jasny sygnał – zakończył.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/MW