Zamknij

Zlatan Ibrahimovic wraca do reprezentacji. "Chcę dać tej drużynie jakość"

16.01.2021 12:10
Zlatan Ibrahimovic
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Zlatan Ibrahimovic jest coraz bliżej powrotu do reprezentacji Szwecji. W czwartek piłkarz co prawda nie powiedział wprost, że wraca do kadry, ale kilkukrotnie powtórzył, że chciałby "dać tej drużynie jakość i wszystko, co jest w stanie w najlepszym wydaniu, a nie tylko nazwisko".

  • Zlatan Ibrahimovic, legendarny szwedzki piłkarz, jest coraz bliżej powrotu do reprezentacji
  • We wspólnym wywiadzie dla „Corriere dello Sport” i „La Republica" napastnik AC Milan wyznał, że chciałby "dać kadrze jakość i wszystko, co jest w stanie w najlepszym wydaniu, a nie tylko nazwisko"

Zlatan Ibrahimovic, napastnik AC Milan, po ostatnich wypowiedziach we włoskiej prasie oraz spotkaniu w listopadzie z selekcjonerem Janne Anderssonem, wydaje się być zdecydowany na powrót do reprezentacji Szwecji, która będzie grupowym rywalem Polski w mistrzostwach Europy.

26 listopada Andersson nieoczekiwanie poleciał do Mediolanu na spotkanie z piłkarzem. Pretekstem było wręczenie mu szwedzkiej nagrody „Złotej Piłki”, której laureatem po raz 12. został dwa dni wcześniej, lecz rozmawiano też o jego powrocie do drużyny narodowej, którą opuścił w 2016 roku, po Euro we Francji.

Zlatan Ibrahimovic coraz bliżej powrotu do reprezentacji Szwecji

Powodem szybkiej podróży do Włoch szwedzkich działaczy był wywiad w dzienniku „Aftonbladet”, opublikowany dwa dni wcześniej, w którym Ibrahimovic powiedział m.in., że: „chciałbym jeszcze grać na Friends Arena, szwedzkim stadionie narodowym w Sztokholmie w koszulce Szwecji i słuchać hymnu mojego kraju”.

Andersson poleciał do Mediolanu razem z sekretarzem generalnym szwedzkiej federacji piłkarskiej (SvFF) Hakonem Sjoestrandem. Jak wyjawił w styczniu, rozmowa odbyła się jednak w cztery oczy – Sjoestrand czekał na korytarzu, jak sobie zażyczył Zlatan. - Oceniam, że nasze spotkanie było bardzo pozytywne z punktu widzenia reprezentacji. Nic więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ tak uzgodniliśmy - ocenił selekcjoner Trzech Koron.

„Teraz ten moment chyba się zbliża” - napisał w piątek dziennik „Aftonbladet”, cytując wypowiedzi Ibrahimovica we włoskich mediach opublikowane tego dnia.

Zdaniem gazety Ibrahimovic „myśli poważnie o grze w mistrzostwach Europy”. Gazeta cytuje włoskie media, „Corriere dello Sport” i „La Republica”, którym piłkarz udzielił wspólnego wywiadu podczas pobytu w Rzymie w czwartek. Nie deklarując wprost powrotu do reprezentacji Szwecji, kilka razy powiedział, że chciałby "dać tej drużynie jakość i wszystko, co jest w stanie w najlepszym wydaniu, a nie tylko nazwisko".

Były kapitan drużyny Trzech Koron był w Rzymie w ambasadzie Szwecji, gdzie przedłużył paszport. Wizyta była prywatna, lecz ambasador Jan Bjoerklund od razu umieścił selfie w mediach społecznościowych ze wpisem – "to najlepszy szwedzki Włoch od czasów Gre-No-Li”.

„Gre-No-Li” to wymyślony przez włoskich dziennikarzy skrót od nazwisk trzech szwedzkich napastników, Gunnara Grena, Gunnara Nordhala i Nilsa Liedholma grających w AC Milan w latach 1949-53. Razem w tym czasie strzelili 205 bramek.

RadioZET.pl/PAP