Zlatan Ibrahimović chce mieć własny... banknot

Krzysztof Sobczak
27.07.2017 19:00
Zlatan Ibrahimović
fot. Instagram/Zlatan Ibrahimović

- Macie Benjamina Franklina i macie mnie - tak Zlatan Ibrahimović "zgłosił swoją kandydaturę" do uwiecznienia jego wizerunku na szwedzkim banknocie o nominale 1000 koron.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Były napastnik m.in. Interu, PSG i Manchesteru United słynie z osobliwego poczucia humoru i z... bardzo mocno rozbudowanego ego. Często wychodzą z tego dość zaskakujące pomysły, jak choćby ten, o którym "poinformował" w środę.

"Ibracadabra" zamieścił na Instagramie zdjęcie z projektem banknotu o nominale 1000 koron. W centralnej części znajduje się jego wizerunek.

Szwedzkie media są oburzone "żartem" Ibrahimovicia. Zarzucają mu manię wielkości i narcyzm, a nawet brak szacunku dla innego zasłużonego obywatela kraju "Trzech Koron", byłego sekretarza generalnego ONZ Daga Hammarskjoelda, gdyż to właśnie on widnieje na prawdziwym banknocie o tym nominale. Innego zdania są oczywiście fani, którzy są zachwyceni pomysłem swojego idola.

W Szwecji trwa od kilku lat wymiana banknotów. Obecnie upamiętnieni zostali: pisarka Astrid Lindgren (20 koron), poeta Evert Taube (50 koron), aktorka Greta Garbo (100 koron), reżyser Ingmar Bergman (200 koron), śpiewaczka operowa Birgit Nilsson (500 koron) oraz wspomniany już Hammarskjoeld.

Czy kogoś dziwi, że Ibrahimović chciałby umieścić swój wizerunek na banknocie o najwyższym w Szwecji nominale?

RadioZET.pl/sport.pl/KS