Zinedine Zidane trenerem Realu Madryt!

Andreas Nicolaides
11.03.2019 17:00
Zinedine Zidane
fot. PAP/EPA

Zinedine Zidane wraca do Realu Madryt. Francuz po godz. 18.00 został oficjalnie ogłoszony nowym trenerem Królewskich. Zastąpił na stanowisku Santiago Solariego i tym samym wrócił do klubu po niespełna rocznej przerwie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Zidane i Real Madryt znów będą odnosić sukcesy?

Liczba głosów:

Zinedine Zidane pracował w Realu Madryt w latach 2016-2018. Na ławce trenerskiej Blancos spędził 2,5 roku. W tym czasie wygrał 3 Ligi Mistrzów, 2 Superpuchary Europy, 2 Klubowe Mistrzostwa Świata, Superpuchar Hiszpanii i mistrzostwo Hiszpanii.

Zidane trenerem Realu Madryt

Informację o powrocie Zidane'a do Realu podał Josep Pedrerol z telewizji La Sexta, który uważany jest za jednego z najlepiej poinformowanych hiszpańskich dziennikarzy w sprawach związanych z Królewskimi. M.in. to właśnie on jako jeden z pierwszych przekazywał informacje o odejściu Cristiano Ronaldo do Juventusu.

Ponowne zatrudnienie Zidane'a w Realu potwierdzały praktycznie wszystkie hiszpańskie media z "Marką" czy telewizją Cuatro na czele.

Solari zwolniony, Zidane w jego miejsce

Zidane został oficjalnie ogłoszony szkoleniowcem Królewskich jeszcze w poniedziałek wieczorem. Zarząd klubu z Florentino Perezem zebrał się o 18.00. Wtedy podjął decyzję o zwolnieniu Santiago Solariego i zatrudnieniu Francuza.

Jeszcze kilkanaście dni temu nikt nie spodziewał się, że Zizou może wrócić do stolicy Hiszpanii. Media spekulowały, że kolejnym przystankiem w jego trenerskiej karierze będzie Juventus lub PSG.

RadioZET.pl/RealMadryt.pl/AN