Zgrupowanie kadry: trening na Polonii. Lewandowski odpoczywał

Dominik Gołdyn
22.03.2017 20:56
Milik Nawałka
fot. PAP

Robert Lewandowski nie wziął udziału w środowym treningu reprezentacji Polski w Warszawie, przygotowującej się do wyjazdowego meczu eliminacji mistrzostw świata z Czarnogórą. Piłkarz Bayernu Monachium, odpoczywający po występach w klubie, został w hotelu z fizjoterapeutą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zajęcia na stadionie Polonii, w większości zamknięte dla mediów, trwały ponad dwie godziny.

- Pierwsze pół godziny piłkarze spędzili w hali, później wybiegli na murawę. Trenowaliśmy m.in. organizację gry - powiedział rzecznik prasowy reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Wśród kadrowiczów brakowało Grzegorza Krychowiaka i Lewandowskiego. Pierwszy z nich, o czym już wcześniej informowano, nie zagra z Czarnogórą z powodu kontuzji żeber. Lewandowski jest zdrowy, ale przygotowuje się według indywidualnego cyklu (we wtorek również nie ćwiczył z kadrą).

Zobacz także

- Chodzi o indywidualizację programu treningów poszczególnych piłkarzy, o której mówił już wcześniej selekcjoner Adam Nawałka. Robert, z uwagi na obciążenia w swoim klubie, został dzisiaj w hotelu z fizjoterapeutą. Pozostali piłkarze trenowali normalnie - dodał Kwiatkowski.

W czwartek wszyscy kadrowicze mieli luźniejszy dzień. W godzinach popołudniowych dostaną wolne, a wcześniej zaplanowano dla nich tzw. zajęcia alternatywne. Przedstawiciele reprezentacji nie zdradzają szczegółów, ale z reguły w przypadku takiej formy spędzania czasu chodzi głównie o relaks, regenerację oraz integrację piłkarzy.

- Trening alternatywny to zorganizowane zajęcia dla zawodników, jednak nie mające nic wspólnego z zajęciami piłkarskimi - przyznał Kwiatkowski.

Mecz z Czarnogórą w Podgoricy odbędzie się w najbliższą niedzielę, początek o godz. 20.45. W tabeli grupy E kwalifikacji MŚ 2018 prowadzą biało-czerwoni, którzy zgromadzili 10 punktów w czterech meczach. Czarnogóra ma o trzy punkty mniej i jest druga.

RadioZET.pl/PAP/DG