Polski miliarder chce przejąć Wisłę Kraków

Maciej Walasek
08.01.2019 17:11
Wisła Kraków
fot. PAP/EPA

Wisła Kraków może zostać uratowana przez polskiego miliardera. Białej Gwieździe może pomóc Zbigniew Jakubas znajdujący się na 18. miejscu na liście najbogatszych Polaków. Dzięki ewentualnemu przejęciu, powraca także temat powrotu Jakuba Błaszczykowskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Jak podaje „Przegląd Sportowy”, Zbigniew Jakubas jest jednym z czołowych graczy ludzi biznesu w Polsce. Wśród jego licznych inwestycji znajdziemy m.in.: działanie na Giełdzie Papierów Wartościowych, sprzedanie akcji Netii Zygmuntowi Solorzowi. Dodatkowo pełni on funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Mennicy Polskiej. Według szacunków „Forbes”, majątek Jakubasa wynosi blisko 1,5 miliarda zł.

Wisła Kraków wciąż znajduje się w tarapatach: policja przeszukała dom byłej prezes, Marzeny Sarapaty, na celowniku są również kibice. Ponadto wielokrotny mistrz Polski znajdujący się na skraju bankructwa może spaść nawet do IV ligi. W pomoc prawną zaangażował się już były prezes Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski.

Poza ratowaniem klubu, „Przegląd Sportowy” uważa, że temat Jakuba Błaszczykowskiego również jest realny. Chociaż ostatnio pojawiły się pogłoski o tym, że pomocnik może trafić do Górnika Zabrze, to były piłkarz Wolfsburga może rozpocząć treningi na Reymonta. Jednak samo podpisanie kontraktu wiąże się z zapewnieniem, że Wisła Kraków pozostanie w Ekstraklasie.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl/MW