Zamknij

Zbigniew Boniek z tajemniczym wpisem. Znamy zwycięzcę Złotej Piłki?

14.10.2021 21:12
Zbigniew Boniek
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Zbigniew Boniek opublikował wpis w mediach społecznościowych na temat plebiscytu Złotej Piłki. Tym samym były prezes PZPN podgrzał atmosferę w sprawie wyboru najlepszego piłkarza w 2021 roku.

Zbigniew Boniek odniósł się do spekulacji dziennika "Daily Mirror". Przypomnijmy, że w środę brytyjskie media wyłoniły dziesięciu z 30 nominowanych piłkarzy do Złotej Piłki, typując, który z nich ma największe szanse na zwycięstwo. Zdaniem dziennikarzy głównym kandydatem do sięgnięcia po to trofeum jest Robert Lewandowski.

Nic dziwnego, że zawodnik Bayernu Monachium uważany jest za faworyta. Napastnik reprezentacji Polski w minionych rozgrywkach pobił rekord Gerda Muellera, strzelając 42 gole w jednym sezonie Bundesligi. Do tego razem z Bawarczykami zdobył mistrzostwo Niemiec, krajowy puchar czy triumfował w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Lewandowski: Odwołanie Złotej Piłki? Mam nadzieję, że nie przez to, skąd pochodzę

Poza Lewandowskim groźnymi rywalami są: Lionel Messi, który w lipcu wspólnie z Argentyną zwyciężył w turnieju Copa America, czy Jorginho, który odegrał znaczącą rolę w wygraniu mistrzostw Europy przez Włochów.

Zbigniew Boniek wie, kto wygra Złotą Piłkę? Wpis wywołał poruszenie w sieci

- Wróbelki ćwierkają, ze wiedzą kto wygra Ballon d’Or 2021… poczekamy i sprawdzimy - napisał na Twitterze Boniek. Pod postem posypała się lawina komentarzy, gdzie internauci próbowali dowiedzieć się, czy laureatem plebiscytu zostanie Robert Lewandowski.

Jak przyznał sam były prezes PZPN we wpisie "poczekamy i sprawdzimy". Zwycięzcę Złotej Piłki 2021 poznamy na uroczystej gali 29 listopada.

RadioZET.pl