Zamknij

Boniek zakłada najgorszy scenariusz. Pandemia pokrzyżuje plany PZPN?

13.10.2020 10:26
Zbigniew Boniek
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Zbigniew Boniek w rozmowie z włoskim „Radio anch’io sport” nawiązał do kwestii ponownego zamknięcia stadionów w Polsce. Prezes PZPN podkreślił, że jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju nie ulegnie zmianie, obiekty zostaną zamknięte.

Zbigniew Boniek w ostatnim czasie zaznaczał, że Polska jako jeden z pierwszych europejskich krajów otworzyła stadiony dla kibiców w czasach koronawirusa. Mimo że na obiektach może pojawić się ograniczona liczba fanów, lepsze to niż nic. Jednak sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju znów robi się poważna, gdzie liczba zarażonych rośnie.

To może przełożyć się na zmiany w organizacjach imprez masowych. Wcześniej cały kraj został objęty żółtą strefą, przez co nałożono obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Kolejnym krokiem może być zamknięcie stadionów. W wywiadzie dla „Radio anch’io sport”, sprawę skomentował Zbigniew Boniek.

Stadiony znów zostaną zamknięte? Zbigniew Boniek komentuje

- W naszym kraju rośnie liczba potwierdzonych przypadków zarażenia z powodu drugiej fali. To nie jest łatwa sytuacja. Jeśli dalej taka będzie, to będziemy musieli zamknąć stadiony - przyznał prezes PZPN.

W przypadku zamknięcia stadionów, w razie pogarszania się sytuacji, PZPN może być zmuszony do ponownego zawieszenia meczów PKO Ekstraklasy i I ligi.

Robert Lewandowski już po badaniach. Polak zagra z Bośnią? 

- Play-offy mogłyby być rozwiązaniem, ale decyzja leży po stronie światowych władz piłki nożnej. Nie jest to łatwe, bo zawsze będzie ktoś pokrzywdzony. W Polsce stworzyliśmy protokół, który przewiduje zakończenie ligi po rozegraniu 50 proc. meczów. Aby poradzić sobie w tej sytuacji, potrzeba inteligencji i zdrowego rozsądku, a nie niezgody i kłótni - zakończył.

Zobacz także

Polscy kibice wrócili na stadiony po ponad stu dniach przerwy - 19 czerwca. Przypomnijmy, że na trybunach meczów Ekstraklasy i I ligi można wypełnić do 25 proc. pojemności obiektów.

RadioZET.pl/