Zamknij

Boniek wściekły na wyniki Złotej Piłki. Wulgarny komentarz prezesa PZPN

03.12.2019 14:02
Boniek wściekły na wyniki Złotej Piłki. Wulgarny komentarz prezesa PZPN

Zbigniew Boniek wściekły na wyniki plebiscytu Ballon d'Or. "Złota Piłka to gó***" - napisał po włosku na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. 63-latek nie może się pogodzić z, jego zdaniem, niezwykle niskim miejscem w konkursie Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik zajął na gali ósme miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Lewandowski zajął ósme miejsce w plebiscycie "Złotej Piłki 2019". Dla polskiego supersnajpera jest to drugi najlepszy wynik w historii kariery. Drugi najlepszy, ale wcale nie taki, jakiego oczekiwaliby kibice. Sam zainteresowany wypowiada się na ten temat ze spokojem i zrozumieniem, czego z pewnością nie można powiedzieć o... prezesie Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniewie Bońku.

Zbigniew Boniek wściekły na wyniki Ballon d'Or. "Złota Piłka to gó***"

Przed rozpoczęciem gali 63-latek pisał, że napastnik Bayernu Monachium powinien zająć w konkursie pierwsze lub drugie miejsce, po Lionelu Messim, od którego, zdaniem prezesa, "Lewy" wcale w tym roku nie odstawał. Obawiał się jednak, że Polak może zająć niższe lokaty - 5-7. Jak się okazało, został sklasyfikowany jeszcze niżej.

"Złota Piłka to wielkie gó***. Jeśli francuscy przyjaciele chcą wiedzieć dlaczego, to wiedzą gdzie mnie szukać" - napisał po włosku na Twitterze Boniek.

Wulgarny komentarz prezesa PZPN-u spotkał się z mieszanym odbiorem wśród fanów, w związku z czym 63-latek musiał bronić swojego stanowiska: "Messi jest genialny i to wiemy, ale co zrobił więcej od RL9 w tym roku?" - zapytał.

Zbigniew Boniek w tym samym plebiscycie w 1982 roku zajął 3. miejsce. Wyprzedzili go jedynie Alain Giresse oraz Paolo Rossi.

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter