Zamknij

Boniek spotkał się z Brzęczkiem. Zapadła decyzja ws. przyszłości selekcjonera

23.11.2020 18:18
Boniek spotkał się z Brzęczkiem
fot. Piotr Matusewicz/East News

Jerzy Brzęczek pozostanie na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski - informuje dziennikarz Tomasz Włodarczyk. Decyzja miała zapaść po spotkaniu trenera z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem.

Jerzy Brzęczek prowadzi reprezentację Polski od dwóch lat i choć zrealizował wszystkie postawione przed nim cele - awans na Euro 2020 [przełożone na 2021 rok - red.], utrzymanie w Dywizji A Ligi Narodów [gdyby nie zmiana formatu rozgrywek i zwiększenie drużyny z 12 do 16 biało-czerwoni graliby w Dywizji B - red.] oraz odmłodzenie kadry. To ostatnie powiodło się tak realnie rzutem na taśmę, jesienią, gdy do drużyny dołączyli m.in. Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Michał Karbownik, Kamil Jóźwiak, Sebastian Walukiewicz i Paweł Bochniewicz.

Mimo tego nad selekcjonerem zgromadziłyby się czarne chmury. W ostatnich tegorocznych meczach o stawkę Polacy nie zdobyli ani jednego punktu, a z Włochami przegrali w kompromitującym stylu. Z Holandią było lepiej, ale i tak nie udało się ograć faworyta.

Jerzy Brzęczek zostaje na stanowisku selekcjonera

Zbigniew Boniek zapowiadał, że w najbliższych dniach porozmawia z selekcjonerem i zada mu kilku kluczowych pytań na temat przyszłości kadry. Spotkanie odbyło się w poniedziałek i zakończyło się pomyślnie dla Jerzego Brzęczka. Trener zostanie z drużyną narodową przynajmniej do Euro 2021, a jego sztab prawdopodobnie zostanie powiększony o dodatkowych analityków.

Na Euro 2021 reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowacją, z Hiszpanią i ze Szwecją. Turniej ruszy 11 czerwca.

RadioZET.pl/meczyki.pl