Zamknij

Zbigniew Boniek ostro o słowach Edyty Górniak: Mogę dać adresy cmentarzy

14.11.2020 10:24
Zbigniew Boniek
fot. Piotr Matusewicz/East News

Zbigniew Boniek w wywiadzie dla WP Sportowych Faktów odniósł się do ostatnich słów Edyty Górniak na temat pandemii koronawirusa. Prezes PZPN dobitnie odpowiedział na bulwersujące słowa piosenkarki.

Zbigniew Boniek w ubiegłym miesiącu sam został zarażony koronawirusem, który w Polsce zbiera śmiertelne żniwo. W naszym kraju dziennie notuje się ponad 20 tysięcy zakażeń, gdzie każdego dnia umiera kilkaset osób. Mimo tego są osoby, które nie wierzą w pandemię i zaprzeczają rzeczywistości.

W ostatnim czasie lawinę komentarzy wywołała wypowiedź Edyty Górniak. Artystka przyznała, że wątpi w pandemie koronawirusa i stwierdziła, że „w szpitalach leżą statyści”, a pandemia jest efektem globalnego spisku bogaczy pokroju Billa Gatesa. Kontrowersyjne słowa piosenkarki odbiły się szerokim echem w mediach i zostały skomentowane przez wiele gwiazd: m.in. przez Magdę Gessler czy Piotra Bałtroczyka. Teraz do nich dołączył Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek skomentował kontrowersyjną wypowiedź Edyty Górniak

- To, co powiedziała pani Górniak, wręcz nie mieści się w głowie. Mogę dać pani Edycie adresy włoskich cmentarzy, gdzie leżą moi znajomi, zmarli z powodu koronawirusa. Jest takie powiedzenie, że ktoś stracił okazję, żeby milczeć w jakiejś sprawie. Pani Górniak niestety ją straciła. Takie słowa nigdy nie powinny paść – przyznał były reprezentant Polski w piłce nożnej.

Boniek odniósł się też do ostatniego meczu z Ukrainą. Jego zdaniem to spotkanie pozwoliło Brzęczkowi rozwiązać jeden z problemów.

- Oczywiście, gdyby Ukraińcy wykorzystali karnego, mecz mógłby potoczyć się inaczej. Ale w piłce trzeba też mieć trochę szczęścia i ono było po naszej stronie. Mecz dał odpowiedzi na kilka pytań. Jeden problem Jurek Brzęczek ma już z głowy, czyli kwestię bramkarzy: Skorupski zagrał bardzo dobrze i potwierdził, że jest poważnym kandydatem do wyjazdu na EURO. Mamy Szczęsnego, Fabiańskiego… Myślę, że tu kwestia mocno się wyklarowała.

RadioZET.pl/wp.pl