Zamknij

Zbigniew Boniek o rewolucji w MŚ: Więcej uczestników, więcej kasy

Andreas Nicolaides
10.01.2017 20:44
Zbigniew Boniek
fot. PAP

Zbigniew Boniek skomentował decyzję FIFA o zwiększeniu liczby uczestników piłkarskich mistrzostw świata. Reforma obowiązywać będzie od mundialu w 2026 roku.

- Dla wszystkich w świecie federacji to jest i wygodne i dochodowe rozwiązanie: więcej państw podekscytowanych udziałem, więcej kasy. A kto ma wygrać mistrzostwo świata to i tak będzie musiał być najlepszy w siedmiu meczach, jak dotychczas - powiedział w rozmowie z serwisem sport.pl.

Zobacz także

Zaznaczył, że trudno ocenić, czy poziom rozgrywek się obniży. - Na pewno nie będą to już mistrzostwa elitarne. Ale jak to wpłynie na poziom, nie wiemy. Na poziom drużyn z Europy wpływ będzie moim zdaniem żaden - przyznał. Dodał też, że rozumie negatywną reakcję kibiców. Sam ma jednak nieco inne zdanie.

- Patrzę na to z perspektywy działacza i optyka się zmienia. Czy to się nam podoba, czy nie, piłką rządzą reguły showbiznesu: co da większy przychód, co da większy zasięg, z czego będzie więcej do podziału - powiedziałł. Mimo tego i tak przyznał, że najbardziej podoba mu się model turnieju z 32 uczestnikami.

RadioZET.pl/AN