Zamknij

Zbigniew Boniek przerywa milczenie. Poruszył temat zwolnienia Brzęczka

11.09.2020 11:28
Zbigniew Boniek o zwolnieniu Jerzego Brzęczka
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zbigniew Boniek w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” odniósł się do zwolnienia Jerzego Brzęczka. Gdy tysiące kibiców czeka na jedyną słuszną ich zdaniem decyzję, prezes PZPN wyraził zdecydowane stanowisko w tej sprawie.

Na początku września reprezentacja Polski zainaugurowała drugą edycję Ligi Narodów. Biało-czerwoni przegrali po słabym spotkaniu z Holandią 0:1, a trzy dni później pokonali Bośnię i Hercegowinę 2:1. Jednak zwycięstwo nie poprawiło nastrojów kibiców, gdzie wielu z nich domaga się zwolnienia Jerzego Brzęczka. Fanom nie podoba się styl, jaki prezentuje drużyna narodowa.

Po zakończeniu zgrupowania kadry, głos w tym temacie zabrał Zbigniew Boniek. Legendarny piłkarz ocenił dotychczasową pracę selekcjonera i rozwiał wątpliwości, co do jego przyszłości.

- Drużyna zależy od wielu czynników, tego co się dzieje w klubach itd. Można i trzeba krytykować, ale kiedy Jurek został selekcjonerem, postawiłem przed nim kilka zadań. Objął drużynę w trudnym momencie – rozbitą po nieudanych MŚ. To już prawie nie był zespół, miał ogromne kłopoty. A trzeba było to od razu poskładać i zmobilizować się na Ligę Narodów, zaraz zaczynały się eliminacje do ME. Zadania, które wyznaczyliśmy, czyli także wprowadzanie młodych graczy, wypełnił. Na Euro jedziemy. Zgadzam się, że styl, w którym to zrobił, powinien być lepszy - mówił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zbigniew Boniek zabrał głos ws. zwolnienia Brzęczka

- Na razie możemy narzekać na styl, ale każde postawione zadanie Jurek wykonał. Jak ja bym był pewien, że zamiast Brzęczka powinien być selekcjoner X, to bym się zastanawiał. Ale dziś uważam, że nie ma takiej potrzeby i jest dobrze tak jak jest. Nerwowe ruchy po dwóch meczach? Niech pan da spokój. Chciałbym, żeby w klubach prezesi byli tak cierpliwi wobec szkoleniowców, którzy co do jednego wypełniają postawione przed nimi zadania. Media mogą zwalniać trenera Brzęczka, ja nie widzę takiej potrzeby. I nie muszę go uspokajać. Gdybym miał wątpliwości, że sobie nie poradzi – jak mężczyzna – wziąłbym go na rozmowę i podjął odpowiednie kroki dodał.

Afera melioracyjna: Boniek zabrał głos ws. CBA w PZPN. Co na razie wiemy?

Jednocześnie Boniek odniósł się do innych uwag pod adresem Brzęczka, gdzie wiele osób zadawało pytanie: dlaczego trener zabiera na kadrę piłkarzy z młodzieżówki, jak i tak nie daje im szansy na boisku?".

Były zawodnik Juventusu podkreślił, że Jerzy Brzęczek robi to celowo, aby ci mogli przyzwyczaić się do nowej szatni, piłkarzy i wymagań.

- Oni muszą poznać kolegów, zobaczyć, jak się ćwiczy z pierwszą reprezentacją, gdzie są w hierarchii podczas gier treningowych. W zeszłym roku, po meczu młodzieżówek, wiozłem na zgrupowanie kadry Kamila Jóźwiaka. Zagrał chwilę ze Słowenią, ale poznał drużynę seniorów i ostatnio było mu łatwiej (…) trenera ocenimy, jak wprowadzał młodzież nie teraz, a dopiero po sześciu meczach w Lidze Narodów.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl