Zamknij

Zbigniew Boniek nie wyklucza zmian w regulaminie Ligi Narodów

Krzysztof Sobczak
15.10.2018 13:50
Zbigniew Boniek
fot. PAP

Ewentualny spadek do dywizji B reprezentacji Niemiec może doprowadzić do zmiany regulaminu Ligi Narodów - przewiduje prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Mistrzowie świata z 2014 roku wciąż są bez zwycięstwa w tych rozgrywkach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Zobacz także

W dwóch meczach podopieczny Joachima Loewa zdobyli zaledwie jeden punkt - na inaugurację zremisowali z Francją 0:0, a następnie w kiepskim stylu ulegli Holandii 0:3. Obecnie są na ostatnim miejscu w grupie i grozi im spadek do niższej dywizji.

Zbigniew Boniek uważa, że UEFA jest przygotowana na taką ewentualność i nie zamierza dopuścić do "straty" jednej z najbogatszych federacji.

- Jeżeli chodzi o format Ligi Narodów, to przed następną edycją w 2020 roku UEFA, wydaje mi się, pomyśli o zmianach. Okazało się "w praniu", że te rozgrywki mają kilka defektów. Np. może być tak, że Niemcy spadną z najwyższej dywizji, a z trzeciej wejdzie ktoś wyraźnie słabszy i będzie dysproporcja. To dla Niemców byłby cios. Wydaje mi się, że w dywizji A powinno grać 12 lub 16 drużyn, które są najlepsze w rankingu. Zobaczymy, co się stanie - powiedział prezes PZPN.

Liga Narodów UEFA: Niemcy, Chorwacja lub Anglia w dywizji B?

Degradacja grozi także wicemistrzom świata Chorwatom oraz Anglikom. Obie ekipy rywalizują w grupie A4 i mają po jednym punkcie. Prowadzi z kompletem "oczek" Hiszpania. Na razie jedyną drużyną, która spadła z dywizji A, jest Polska.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS