Zamknij

Zbigniew Boniek zignorował dziennikarza. Arogancka odpowiedź

15.07.2020 18:17
Zbigniew Boniek zignorował dziennikarza
fot. Piotr Matusewicz/East News

Zbigniew Boniek otrzymał pytania od dziennikarza „Gazety Polskiej”, Piotra Nisztora i znów naraził się na krytykę. Prezes PZPN próbował zażartować z dziennikarza na Twitterze, co nie spodobało się internautom.

Zbigniew Boniek znów jest skrytykowany. Wszystko zaczęło się od Piotra Nisztora. Dziennikarz „Gazety Polskiej” przygotowuje materiał na temat Andrzeja Placzyńskiego, jedną z najbardziej wpływowych osób w polskim futbolu. Placzyński jest prezesem polskiej firmy Sportfive, która współpracowała z PZPN w sprawie sprzedaży praw telewizyjnych. Przy tworzeniu artykułu, Nisztor zadał Bońkowi kilka pytań na temat m.in. jego relacji z Placzyńskim mailem. Wówczas były piłkarz m.in. Widzewa Łódź i Juventusu Turyn postanowił odpowiedzieć mu…na Twitterze.

Najpierw prezes PZPN opublikował pytania dziennikarza, a potem udzielił na nie odpowiedzi na forum ogólnym. Odpowiadając na pytanie „jakie relacje utrzymuje z Andrzejem Placzyńskim”, napisał „inne niż ze swoją żoną”. Następne odpowiedzi były w podobnym, ironicznym tonie.

Zbigniew Boniek znów krytykowany

Zachowanie Zbigniewa Bońka zostało skrytykowane w mediach społecznościowych. Do jego postu odniósł się m.in. Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”.

- Żenujące zachowanie prezesa PZPN. Jeśli dziennikarz zadaje pytania przed publikacją tekstu, należy mu odpowiedzieć, a nie wrzucać te pytania na TT i robić sobie żarty. Tacy ludzie jak pan Boniek zniechęcają dziennikarzy do zadawania pytań, czyli robienia tego, co robić powinni – napisał.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/meczyki.pl