Zamknij

Zbigniew Boniek komentuje Złotą Piłkę: Nie rozumiem wylewania szamba

30.11.2021 08:45
Zbigniew Boniek
fot. PAP/EPA

Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie wyników plebiscytu Złotej Piłki 2021, w którym Lionel Messi pokonał Roberta Lewandowskiego. - Nie rozumiem wylewania szamba. Formuła się wyczerpała - napisał na Twitterze.

- W tym całym bałaganie nie rozumiem wylewania szamba na Lionela Messiego. To nie on siebie wybrał. Po prostu formuła się wyczerpała i trzeba ją zmienić, to jest wyzwanie dla ludzi z "France Football" - napisał honorowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Złota Piłka 2021: WYNIKI

Dla Messiego była to już siódma Złota Piłka w karierze. Argentyńczyk jest pod tym względem najlepszy w historii. W poniedziałek pokonał Lewandowskiego różnicą zaledwie 33 punktów. Gracz PSG uzyskał 613, podczas gdy Polak 580.

Przypomnijmy, że w plebiscycie Złotej Piłki głosują dziennikarze z całego świata, którzy przyznają pięciu zawodnikom kolejno 6, 4, 3, 2 i 1 punkt.

Lewandowski w poniedziałek nie zdobył Złotej Piłki, ale z gali nie wychodził z pustymi rękami. Organizatorzy przyznali mu trofeum dla najlepszego strzelca 2021 roku.