Lechia Gdańsk wydała komunikat ws. zatrzymania Jarosława B.

Krzysztof Sobczak
16.04.2019 20:10
Lechia Gdańsk wydała komunikat ws. Jarosława B.
fot. Przemek Swiderski/East News

Lechia Gdańsk wydała komunikat w związku z zatrzymaniem Jarosława B. Były piłkarz tego klubu jest podejrzewany o popełnienie przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Jedna z kobiet oskarżyła go o gwałt.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do zatrzymania Jarosława B., partnera śp. Anny Przybylskiej, doszło we wtorek w Sopocie.

"Jako Zarząd Klubu Lechia Gdańsk, jesteśmy głęboko poruszeni informacjami medialnymi dotyczącymi pana Jarosława B. Jest nam przykro, mimo że opisane fakty dotyczą spraw z życia prywatnego i nie mają związku z pracą na rzecz Klubu" - czytamy w komunikacie klubu.

"Prosimy wszystkich o powstrzymanie się od komentowania sprawy oraz wydawania jakichkolwiek osądów do czasu zakończenia działań prowadzonych przez prokuraturę i policję. Wierzymy, że w toku postępowania wszystkie aspekty tej sprawy zostaną zbadane, a wszelkie niejasności wyjaśnione" - apeluje zarząd lidera ekstraklasy.

Jarosław B. zatrzymany

Jarosław B. - jak przekazał adwokat Mateusz Dończyk - został oskarżony przez jedną z kobiet o "brutalny gwałt", a ponadto ma podejrzenie, że została odurzona narkotykami. Do napaści miało dojść z nocy z piątku na sobotę w jednym z sopockich hoteli.

RadioZET.pl/lechia.pl/KS