Zamknij

Wprawił w osłupienie Schweinsteigera, teraz przeprasza za swój błąd [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
31.03.2017 11:01
Bastian Schweinsteiger
fot. PAP/EPA

Derek Henkle to obecnie najsłynniejszy na świecie... operator kamery. Na konferencji prasowej z udziałem mistrza świata Bastiana Schweinsteigera wcielił się w rolę dziennikarza i zadał pytanie, które wprawiło w osłupienie piłkarza i kibiców. Teraz tłumaczy się z całego zamieszania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pytanie brzmiało: "Czy pomożesz Chicago Fire w zdobyciu mistrzostwa świata?". Na sali zapanowała konsternacja, "Schweini" kompletnie nie widział, co ma począć i jak odpowiedzieć na tak postawioną sprawę, ale wreszcie - z pomocą rzecznika - kulturalnie wytłumaczył dziennikarzowi, że drużyny klubowe nie występują w mundialu.

Zobacz także

Wideo z konferencji natychmiast obiegło cały świat, a kibice wytykali dziennikarzowi niekompetencję. Okazuje się jednak, że autor pytania, Derek Henkle, wcale nie jest redaktorem sportowym, a jedynie... operatorem kamery agencji AFP, który w dodatku nie ma określonej specjalności.

- Jestem człowiekiem od wszystkiego, zajmuję się wieloma tematami - od wyborów prezydenckich po naukę. Jestem pierwszym, który przyzna, że nie wie wszystkiego, dlatego pytam - przyznał w mailu przesłanym redakcji "Daily Telegraph".

- Pomyliłem nazwy pucharów i bardzo doceniam postawę Bastiana, który podszedł do tego bardzo spokojnie i wszystko mi wyjaśnił. Ma wielką klasę - dodał.

Derek Henkle oficjalnie przeprosił za to pytanie.

Bastian Schweinsteiger przeniósł się do Chicago Fire z Manchesteru United.

RadioZET.pl/Daily Mail/Twitter/TVN24/KS