Zamknij

Młody bramkarz z Polski dołączy do Barcelony!

Andreas Nicolaides
07.12.2017 12:48
Młody bramkarz z Polski dołączy do Barcelony!
fot. mat. pras.

Żan - Luk Leban, wychowanek warszawskiej Escola Varsovia dołączy 11 grudnia do treningów z profesjonalnymi zawodnikami hiszpańskiej La Masii. Bramkarz będzie trenował z rówieśnikami, którzy zostali do tej pory wyselekcjonowani przez Barcelonę i posiadają tam kontrakty zawodowe. Kolejny etap specjalnych treningów w Hiszpanii czeka młodego zawodnika już w styczniu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ricard Segarra, koordynator bramkarzy FC Barcelona, podczas niedawno zorganizowanego indywidualnego treningu w Polsce, na który specjalnie przyleciał z Barcelony, zdecydował i wybrał młodego Żan-Luka Lebana (urodzonego w 2002 roku w Słowenii) do profesjonalnych treningów z zawodnikami hiszpańskiej La Masii.

Żan-Luk Leban już prawie od 10 lat mieszka w Polsce i wkrótce oficjalnie będzie mógł reprezentować nasz kraj. Podczas najbliższych treningów w Hiszpanii będzie mu towarzyszyć jego wieloletni trener - Bartosz Kaptur. Na pierwszy etap treningów Żan-Luk wylatuje już w najbliższy w poniedziałek 11 grudnia o godzinie 9:00 z Okęcia w Warszawie, kolejny zaś etap treningów czeka go już w styczniu!

Wiesław Wilczyński – założyciel Akademii i Klubu Escola Varsovia mówi: „Kolejny wychowanek Escola Varsovia będzie trenował w wielkim europejskim klubie. To duma dla mnie i moich współpracowników. Na takie sukcesy jak ten pracuje cały sztab ludzi, dzięki czemu po 6 latach istnienia naszej Akademii piłkarskiej staliśmy się poważnym partnerem dla uznanych europejskich marek piłkarskich, a to przecież dopiero pierwsze i najstarsze roczniki zawodników które wyszkoliliśmy.”

Sukcesy dotychczasowych wychowanków Escola Varsovia:

Escola Varsovia trenuje młodych piłkarzy od 2012 roku - od tego czasu udało nam się wykształcić zawodników, których poziom umiejętności odpowiada klubom takim jak Chelsea Londyn, OGC Nice i Barcelona. Escola Varsovia z dużym optymizmem wypatruje debiutów swoich 18-19 letnich zawodników grających na europejskim poziomie. Marcin Bułka (rocznik 1999) regularnie trenuje z pierwszą drużyną Chelsea, występuje w u23 i u19 oraz Youth Champions League. Balthazar Pierret (rocznik 2000) aklimatyzuje się ekspresowo w Nicei i już ma za sobą treningi w drugiej drużynie. Nie mniejszy potencjał ma Żan-Luk Leban, o którego obecnie zabiega słynna FC Barcelona.

RadioZET.pl/informacja prasowa/AN