Kluby z Manchesteru przekazały milion funtów na rzecz ofiar zamachu

Andreas Nicolaides
25.05.2017 15:18
Kluby z Manchesteru przekazały milion funtów na rzecz ofiar zamachu
fot. PAP/EPA

Największe piłkarskie kluby Manchesteru - City i United - przekażą łącznie milion funtów na rzecz ofiar poniedziałkowego zamachu terrorystycznego w tym mieście. W wyniku eksplozji bomby w pobliżu hali koncertowej zginęły 22 osoby, a ponad sto zostało rannych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kluby przekażą pieniądze na konto funduszu We Love Manchester, pomagającego poszkodowanym w poniedziałkowym ataku zamachowca-samobójcy po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande.

- Czerwona i niebieska połówka Manchesteru połączyły się, aby wesprzeć miasto, które nazywają domem od ponad 120 lat - napisano w oświadczeniu, zamieszczonym na stronach internetowych obu klubów.

Fundusz został założony po zamachu w celu pomocy ofiarom i ich rodzinom. W ciągu ostatnich 24 godzin zebrano ponad dwa miliony funtów, a piłkarskie kluby powiększyły tę kwotę o kolejny milion.

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem siły i solidarności, jaką wykazali się mieszkańcy miasta. Mamy nadzieję, że nasz datek przynajmniej w małym stopniu przyniesie ulgę wobec ogromnych wyzwań tych, których zamach dotknął w jakikolwiek sposób - powiedział cytowany w oświadczeniu prezes Manchesteru City Khaldoon Al Mubarak.

Wiceprezes United Ed Woodward dodał: - Barbarzyństwo poniedziałkowego ataku zaszokowało nas wszystkich. Nasze kluby są w sercu lokalnych społeczności i dlatego musimy wspólnie odpowiedzieć na tę tragedię.

We wtorek łącznie 100 tysięcy funtów na ten sam cel przekazali pomocnik "The Citizens" Yaya Toure z Wybrzeża Kości Słoniowej oraz jego agent Rosjanin Dimitrij Sieluk.

Na koncercie, po którym doszło do eksplozji, były żona i córki trenera Manchesteru City Josepa Guardioli. Wszystkie trzy wyszły z zamachu bez szwanku.

RadioZET.pl/PAP/AN