Autor zamachu na autokar Borussii oskarżony o próbę zamordowania 28 osób

Andreas Nicolaides
29.08.2017 18:22
Autor zamachu na autokar Borussii oskarżony o próbę zamordowania 28 osób
fot. PAP/EPA

Prokuratura we Frankfurcie nad Menem oskarżyła 28-letniego Siergieja W., posiadającego niemiecki i rosyjski paszport, o próbę zamordowania 28 osób w zamachu na autokar wiozący piłkarzy Borussii Dortmund, do którego doszło 11 kwietnia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Siergiej W. zatrzymany został wkrótce po zamachu w okolicach Tybingi. Prokuratura Federalna zarzuca mu próbę dokonania zabójstwa 28 osób, doprowadzając do eksplozji ładunku wybuchowego.

11 kwietnia w pobliżu autokaru, którym zawodnicy BVB jechali na mecz Ligi Mistrzów z AS Monaco, eksplodowały trzy ładunki wybuchowe ukryte w krzakach przy drodze.

Poważne obrażenia odniósł piłkarz Borussii Marco Bartra. Ranny został także policjant eskortujący autokar. Pozostawione w pobliżu miejsca zamachu trzy listy o identycznej treści sugerowały islamsko-terrorystyczne podłoże czynu.

Ta teza nie znalazła potwierdzenia w faktach. Okazało się, że zatrzymany zakupił w dniu zamachu akcje Borussii Dortmund za kwotę ponad 15 tysięcy euro. Liczył na możliwość spekulowania nimi w przyszłości i uzyskania znacznie wyższej ceny

Zdjęcia z zamachu na piłkarzy Borussii Dortmund:

RadioZET.pl/Bild/AN