Piłkarz Barcelony pomagał ofiarom zamachu. Okrzyknięto go bohaterem

Krzysztof Sobczak
22.08.2017 18:22
FC Barcelona
fot. PAP/EPA

Obrońca FC Barcelony Lucas Digne był jedną z pierwszych osób, która udzielała pomocy rannym w czwartkowym zamachu terrorystycznego na La Rambli.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

O zachowaniu Francuza poinformował dziennikarz radia RAC1 Gerard Romero. Niedawno Digne wraz z żoną przeprowadził się z obrzeży stolicy Katalonii do centrum miasta - obecnie mieszka nieopodal La Rambli, a więc miejsca, w którym w czwartek terrorysta wjechał furgonetką w tłum ludzi zabijając 14 osób (jedna zginęła w innym ataku w Cambrils - przyp. red) i raniąc ponad 100.

Według relacji RAC1, Digne z okna swojego mieszkania obserwował to, co działo się na ruchliwej ulicy. Wziął ze sobą butelki z wodą oraz ręczniki i ruszył z pierwszą pomocą do poszkodowanych. Kiedy na miejscu zjawiły się służby medyczne i funkcjonariusze policji, piłkarz został zmuszony do powrotu do domu.

24-letni Francuz nie uważa się za bohatera, nie chce rozgłosu (gdyby nie medialne doniesienia pewnie w ogóle byśmy o tym nie wiedzieli) i nie udziela komentarzy w tej sprawie. W dniu zamachu opublikował tylko krótki wpis na Twitterze.

RadioZET.pl/fcbarca.com/KS