Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piłkarz Barcelony pomagał ofiarom zamachu. Okrzyknięto go bohaterem

22.08.2017 18:22
sport

Obrońca FC Barcelony Lucas Digne był jedną z pierwszych osób, która udzielała pomocy rannym w czwartkowym zamachu terrorystycznego na La Rambli.

FC Barcelona fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O zachowaniu Francuza poinformował dziennikarz radia RAC1 Gerard Romero. Niedawno Digne wraz z żoną przeprowadził się z obrzeży stolicy Katalonii do centrum miasta - obecnie mieszka nieopodal La Rambli, a więc miejsca, w którym w czwartek terrorysta wjechał furgonetką w tłum ludzi zabijając 14 osób (jedna zginęła w innym ataku w Cambrils - przyp. red) i raniąc ponad 100.

Według relacji RAC1, Digne z okna swojego mieszkania obserwował to, co działo się na ruchliwej ulicy. Wziął ze sobą butelki z wodą oraz ręczniki i ruszył z pierwszą pomocą do poszkodowanych. Kiedy na miejscu zjawiły się służby medyczne i funkcjonariusze policji, piłkarz został zmuszony do powrotu do domu.

24-letni Francuz nie uważa się za bohatera, nie chce rozgłosu (gdyby nie medialne doniesienia pewnie w ogóle byśmy o tym nie wiedzieli) i nie udziela komentarzy w tej sprawie. W dniu zamachu opublikował tylko krótki wpis na Twitterze.

RadioZET.pl/fcbarca.com/KS

Oceń