Piłkarze m.in. Realu wstrząśnięci zamachem w Barcelonie

Krzysztof Sobczak
17.08.2017 20:38
Zamach w Barcelonie
fot. PAP/EPA

- Jestem przerażony wiadomościami dochodzącymi z Barcelony - napisał na Twitterze gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo. W obliczu tragedii podziały klubowe nie mają żadnego znaczenia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W środę "Królewscy" sięgnęli po Superpuchar Hiszpanii ogrywając w dwumeczu Barcelonę aż 5:1. Kilkadziesiąt godzin później w mieście ich odwiecznego rywala doszło do zamachu terrorystycznego, w którym - według ostatnich wieści - zginęło 13 osób, a kilkadziesiąt jest rannych. Na wyrazy współczucia zdobyli się m.in. Cristiano Ronaldo, kapitan Sergio Ramos, bohater Superpucharu Marco Asensio i legenda Realu, a obecnie bramkarz FC Porto, Iker Cassilas.

- Wyrazy solidarności z ofiarami i ich rodzinami. Bądź silna Barcelono - napisał Hiszpan.

- Jestem przerażony wiadomościami dochodzącymi z Barcelony. Pełne wsparcie i solidarność z rodzinami i bliskimi ofiar - dodał Portugalczyk.

- Nie dla terroryzmu. Nie dla dyktatury strachu - napisał z kolei Sergio Ramos, który w El Clasico często nie przebiera w środkach. W obliczu tragedii nie ma jednak podziałów na Real i FC Barcelonę.

Do kondolencji dołączyli się oczywiście także gracze "Dumy Katalonii", m.in. Luis Suarez, Javier Macherano i Andre Gomes oraz obrońca Valencii Jose Luis Gaya czy kapitan Sevilli Nico Pareja.

RadioZET.pl/KS