Nowe fakty ws. ataku na autokar Borussii Dortmund

Krzysztof Sobczak
08.11.2017 13:53
Autokar BVB
fot. PAP/EPA

Siergiej W, Rosjanin podejrzany o dokonanie zamachu na autokar piłkarzy Borussii Dortmund, planował także inne ataki - do takich informacji dotarł "Der Spiegel". Zdaniem dziennika, mężczyzna zmagał się z zaburzeniami psychicznymi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do zamachu na autokar BVB doszło w kwietniu przed spotkaniem Ligi Mistrzów z AS Monaco. W wyniku eksplozji bomby umieszczonej w żywopłocie ucierpiał Marc Bartra oraz jeden z policjantów eskortujących pojazd. Dwa inne ładunki na szczęście nie zostały zdetonowane.

Zobacz także

Atakując autokar Borussii Dortmund Siergiej W. chciał wpłynąć na ceny akcji niemieckiego klubu. Jak się okazuje, Rosjanin planował także inne zamachy, m.in. związane z infrastrukturą kolei linowych. Motywy miały być takie same.

"Der Spiegel" informuje ponadto, że na krótko przed dokonaniem zamachu Siergiej W. wykupił receptę na lek przepisywany na zaburzenia lękowe i depresję. Na jednym z zarekwirowanych laptopów odnaleziono również linki do stron z problemami psychicznymi.

Nie wiadomo, czy Rosjanin chciał w ten sposób zabezpieczyć się przed karą pozbawienia wolności, czy rzeczywiście jest chory psychicznie. Pewne jest, że Siergiej W. chciał skierować uwagę śledczych na Państwo Islamskie - niedaleko miejsca dokonania zamachu znaleziono list oraz palenisko, przy którym pozostawił zakupy z belgijskiego sklepu.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/ Der Spiegel/KS