Ekstraklasa: Zagłębie wygrało starcie o pozycję lidera

21.08.2017 19:53

Zagłębie Lubin nowym liderem LOTTO Ekstraklasy. W meczu zamykającym 6. kolejkę "Miedziowi" pokonali na własnym stadionie Wisłę Kraków 3:0.

Zagłębie - Wisła Kraków fot. PAP

Po niespodziewanym remisie Jagiellonii ze Śląskiem Wrocław zarówno Zagłębie, jak i Wisła miały szansę zepchnąć dotychczasowego lidera z pozycji lidera. "Białej Gwieździe" wystarczył do tego remis.

W tygodniu krakowianie przeżywali jednak trudne chwile. Trener Wisły Kiko Ramirez, a także czterech hiszpańskich piłkarzy występujących pod Wawelem byli wstrząśnięci zamachami w Barcelonie i Cambrils, w których zginęło 15 osób. Ponadto drużyna straciła jednego z najważniejszych graczy, Petera Brleka, który odszedł do włoskiej Genoi. To mogło mieć wpływ na postawę "Białej Gwiazdy" w tym spotkaniu.

Zagłębie wypunktowało rywali. Wynik już w 5. minucie otworzył Jarosław Jach, a po przerwie podwyższyli napastnicy - Jakub Świerczok oraz wprowadzony z ławki Adam Buksa.

Po 6 kolejkach Zagłębie Lubin z 14 punktami zostało nowym liderem ekstraklasy. "Miedziowi" o jeden punkt wyprzedzają Jagiellonię, a o dwa "oczka" właśnie Wisłę Kraków.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:0

Bramki: Jarosław Jach (5.), Jakub Świerczok (57.), Adam Buksa (86.)